W naszej szkole pracuje pedagog szkolny.Więcej w zakładce pedagog szkolny/soc
Pani pedagog zaprasza uczniów i rodziców na konsultacje w ramach godzin dostępności w środy w godz. 9.50-10.35.
Szkoła na stałe współpracuje z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną w Drezdenku.
Więcej w zakładce wyżej "Pedagog szkolny".
Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dla rodziców „Cyberprzemoc – włącz blokadę na nękanie”, który został opracowany wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji i Akademię NASK w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”.
Tutaj znajdziecie link do serwisu youtube.com gdzie zamieszczamy filmy z udziałem naszej szkolnej społeczności. Zachęcamy do oglądania.![]()
Filmik z akademii z okazji DEN jest już dostępny.

źródło: https://biblioteka.pl/artykul/Patroni-Roku-2026/14135
TU KLIKNIJ --) ETR_-_Szkola_Podstawowa_Goszczanowo_.pdf
Poniżej klauzula informacyjna RODO
Klauzula_informacyjna_ogolna_pdf
Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych:
Agnieszka Demichowicz
e-mail: iod@drezdenko.pl
Podstawa prawna: art. 37 ust. 7 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r.w sprawie ochrony
osób fizycnych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Pragniemy poinformować, iż w Szkole Podstawowej w Goszczanowie realizowany jest projekt pt.:
„Drezdenko stawia na edukację w szkołach podstawowych!”
Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego na lata 2014-2020, Oś 8. Nowoczesna edukacja, Działania 8.2 Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych,/Poddziałania 8.2.1 Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych - projekty realizowane poza formułą ZIT.
Projekt realizowany jest od 01 stycznia 2022 r. do 30 czerwca 2022 r.
Burmistrz Drezdenka, serdecznie zaprasza społeczność szkoły/przedszkola/żłobka - dzieci, uczniów, rodziców, nauczycieli, opiekunów oraz pracowników - na uroczyste otwarcie zrewitalizowanej Wieży Ciśnień.
Otwarcie Wieży Ciśnień odbędzie się w najbliższy piątek tj. 26 czerwca br. , od godz. 16.00.
W programie dla dzieci i dorosłych organizatorzy zaplanowali m.in. otwarcie punktu widokowego, warsztaty astronomiczne, budowanie Wieży Ciśnień z klocków LEGO, koncert smyczkowy, premierowe wykonanie piosenki o Wieży Ciśnień oraz multimedialny pokaz świateł.
Każdy tata jest dla swojego dziecka prawdziwym superbohaterem – zawsze gotowym do pomocy, pełnym siły, odwagi i wielkiego serca. To on potrafi naprawić każdą zabawkę, rozwiać każdy smutek i sprawić, że nawet zwykły dzień staje się niezwykłą przygodą.
Z okazji Dnia Taty uczniowie klasy I przygotowali wyjątkowe prace plastyczne – kolorowych Superbohaterów, którzy symbolizują ich najwspanialszych tatusiów. W każdej pracy kryje się dziecięca miłość, wdzięczność i przekonanie, że największa supermoc to obecność, troska i wspólnie spędzony czas.
Na zakończenie roku szkolnego uczniowie klas I–VI wyruszyli na wspólną wycieczkę, która dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń i mnóstwa dobrej zabawy. Pierwszym przystankiem było Muzeum Etnograficzne w Ochli, gdzie mogliśmy przenieść się w czasie i poznać dawne tradycje oraz zwyczaje. Największą atrakcją okazały się warsztaty, podczas których własnoręcznie przygotowywaliśmy prawdziwe masło! Kolejnym punktem wyjazdu była Zielona Góra. Odwiedziliśmy mini zoo, w którym z bliska podziwialiśmy zwierzęta, a następnie Centrum Nauki Keplera, gdzie poprzez doświadczenia i interaktywne wystawy odkrywaliśmy tajemnice nauki i wszechświata. Nie zabrakło również chwili na wspólny obiad, pyszne lody oraz zakup pamiątek, które będą przypominały nam ten wyjątkowy dzień. Pełni nowych doświadczeń, uśmiechów i miłych wspomnień, choć trochę zmęczeni, szczęśliwie wróciliśmy do domu. To była doskonała okazja do wspólnej integracji i piękne zakończenie kolejnego roku szkolnego.
W maju uczniowie przystąpili do egzaminu teoretycznego na kartę rowerową, a w czerwcu sprawdzili swoje umiejętności podczas egzaminu praktycznego.
Miło nam poinformować, że egzamin pomyślnie zdało 7 uczniów, którzy już wkrótce będą mogli samodzielnie i bezpiecznie poruszać się po drogach jako pełnoprawni rowerzyści. 👏
Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy zdobyli kartę rowerową! Życzymy wielu bezpiecznych kilometrów, zawsze zielonego światła i jak najmniej górek pod wiatr! 🚲😊
Karty rowerowe zostaną wręczone podczas uroczystego apelu z okazji zakończenia roku szkolnego.
2 czerwca 2026r. był szczególnym i bardzo radosnym dniem dla uczniów Szkoły Podstawowej w Goszczanowie. Wyczekiwany z utęsknieniem Dzień Dziecka przebiegał pod hasłem: ,,Odkrywamy świat pierwiastków". Od samego rana podzieliliśmy się na trzy drużyny i ruszyliśmy do pobliskiego lasu, gdzie podczas gry terenowej wykonywaliśmy różne zadania związane z życiem i odkryciami naszej przyszłej patronki - Marii Skłodowskiej - Curie. Kiedy wróciliśmy do szkoły, zastaliśmy przygotowane dla nas ognisko i smakowicie pachnące kiełbaski. Całe szczęście, bo wysiłek i leśne powietrze wzmogły uczucie głodu w naszych brzuszkach. Ale na tym nie skończyły się atrakcje i niespodzianki. Rywalizowaliśmy jeszcze w dwóch konkurencjach związanych z ulubionymi zajęciami polskiej noblistki, którym oddawała się w wolnym czasie. Zacięte zmagania podczas konkursu jazdy na rowerze oraz konkursów: plastycznego i wiedzy, związanych z połowem ryb, wyłoniły zwycięzców indywidualnych oraz najlepszą drużynę. Na zakończenie czekała nas najsłodsza niespodzianka - przepyszne lody!
Uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Goszczanowie po raz kolejny udowodnili, że nauka może być fascynującą przygodą. Jako finaliści ogólnopolskiego projektu Postaw na Słońce, organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, otrzymali specjalistyczne zestawy edukacyjne pozwalające na praktyczne poznawanie odnawialnych źródeł energii.W dniach od 19 do 29 maja 2026 r. trzynastoosobowa grupa uczniów uczestniczyła w cyklu zajęć i eksperymentów poświęconych energii słonecznej, energii wiatrowej oraz technologii wodorowej. Po zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa i instrukcjami pracy młodzi badacze samodzielnie montowali układy doświadczalne oraz wykonywali szereg eksperymentów pokazujących, jak energia odnawialna może zostać zamieniona na energię elektryczną.Szczególne zainteresowanie wzbudziły doświadczenia związane z produkcją wodoru przy wykorzystaniu energii słonecznej i wiatrowej. Uczniowie obserwowali proces elektrolizy wody, magazynowali wyprodukowany wodór, a następnie wykorzystywali go do zasilania ogniw paliwowych, które napędzały wentylatory, diody LED oraz modele pojazdów. Nie zabrakło również badań nad wpływem temperatury i rodzaju paliwa na wydajność ogniw paliwowych.Dzięki zajęciom uczestnicy mogli przekonać się, że odnawialne źródła energii to nie tylko teoria znana z podręczników, ale nowoczesne technologie, które już dziś mają realny wpływ na nasze życie. Zdobyta wiedza pozwoliła lepiej zrozumieć znaczenie energii odnawialnej, magazynowania ene
10 czerwca 2026 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Goszczanowie odbyli niezwykłą podróż ,,Śladami Marii" - wędrowali przez najważniejsze wydarzenia z życia wybitnej Polki - Marii Skłodowskiej - Curie, która niebawem zostanie Patronką naszej szkoły.