Nasza szkoła Godziny przyjęć Kalendarz roku szkolnego Terminarz spotkań z rodzicami Nasza kadra Egzamin ósmoklasisty Informacje o dostępności Dostępność architektoniczna

O szkole/dostępność

SZKOŁA PODSTAWOWA W GOSZCZANOWIE – jest placówką z ponad 70 – letnią tradycją. Obwód szkoły obejmuje 5 miejscowości: Goszczanowo, Goszczanowiec, Goszczanówko, Duraczewo i Kijów. Szkoła prowadzi nauczanie w oddziałach szkolnych  I - VIII w zakresie szkoły podstawowej i w oddziale przedszkolnym dzieci od 3-go do 6-go roku życia.

Placówka posiada wykwalifikowaną kadrę, każdy pracownik pedagogiczny ma uprawnienia  do nauczania przynajmniej dwóch przedmiotów. Szkoła, w miarę swoich możliwości, ma szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych - każdy uczeń może wybrać coś dla siebie. Działają koła przedmiotowe oraz prowadzone są zajęcia rozwijające zainteresowania indywidualne uczniów: z języka polskiego, matematyki, języka niemieckiego, warsztaty ortograficzne, sks, koło szachowe,  teatralne i plastyczne. Nasi uczniowie mogą się poszczycić wieloma osiągnięciami zarówno w konkursach przedmiotowych jak i zawodach sportowych na różnym szczeblu organizacyjnym, począwszy od gminnego, poprzez powiatowy, wojewódzki, aż  do krajowego. Recytatorzy naszej szkoły,  aktorzy teatrzyku „ Psotne duszki”, młodzi sportowcy  dobrze znani są w gminie i powiecie.

W placówce nie brakuje działań na poziomie szkolnym umożliwiających własny rozwój dzieci. Na stałe w harmonogram wpisanych jest wiele konkursów i zawodów, w których udział może wziąć każdy uczeń, np. konkurs piosenki żołnierskiej lub poezji patriotycznej, konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie, czy „ Mój region-moja miejscowość”, quiz o Unii Europejskiej.

Atutem naszej placówki jest dbałość o bezpieczeństwo uczniów oraz ich potrzeby. W szkole organizowane są zajęcia świetlicowe dla dojeżdżających uczniów. Nasi podopieczni mogą korzystać z dożywiania.

Świadczymy pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla uczniów i ich rodziców. W szkole pracuje logopeda.

W celu zapewnienia pełnej realizacji podstawy programowej, szkoła organizuje uczniom wyjazdy do teatru, kina i na  kilkudniowe wycieczki. Kontakt z kulturą odbywa się poprzez uczestnictwo dzieci w cyklicznych spotkaniach z Filharmonią Lubuską. Na stałe współpracujemy z drezdeneckimi instytucjami, które wspierają nas w pracy wychowawczo-opiekuńczej: PPP, CPK, Biblioteką Publiczną,  PSSE, OPS oraz PSP w Strzelcach Kraj.

Dzięki udziałowi w „Narodowem Programie Rozwoju Czytelnictwa” znacznie powiększyliśmy zasoby naszej biblioteki o ulubione tytuły z literatury dziecięcej   i młodzieżowej.

Mocną stroną szkoły jest również promocja zdrowego stylu życia. W tym zakresie realizujemy programy edukacji prozdrowotnej: „Program dla szkół”, „Czyste powietrze wokół nas”, „Trzymaj formę", "Nie pal przy mnie proszę", „Radosny uśmiech- radosna przyszłość”.

Społeczność lokalna wspiera działania szkoły. Rodzice licznie uczęszczają na zebrania i uroczystości szkolne. Rada Rodziców aktywnie współpracuje z Radą Pedagogiczną i Samorządem Uczniowskim oraz Szkolnym Klubem Wolontariusza. Tradycją naszej szkoły jest organizowany w grudniu „Jarmark Bożonorodzeniowy” oraz obchodzony corocznie „Dzień Rodziny”.