Są w życiu takie chwile, które na długo pozostają w pamięci. Niewątpliwie takimi są lata spędzone w szkole. Najczęściej o szkole mówi się dużo. Pamiętajmy jednak, że jest to wyjątkowe miejsce z wyjątkowymi osobami. Z tych ram nie wyszła też szkoła ze sztuki pt.Felix, Net i Nika. Młodzi aktorzy rewelacyjnie wcielili się w sytuację szkolną. Odegrali rolę Smartfona, Kluczyka i Donaty w ich nowej szkole. Jak przystało na porządnych uczniów każdej szanującej się klasy, szybko się zintegrowali
i postanowili spenetrować stary gmach szkoły, której dyrektorem był pan Kazimierz. Nastolatki sprawnie odkryli, że ich nowa szkoła skrywa tajemnicę. Wspólne działanie młodych ludzi oraz współpraca z nauczycielami, zaowocowało rozwikłaniem zagadki straszenia na szkolnym strychu. .
Wrażenia ze sztuki były, jak najbardziej pozytywne. Błyskotliwe teksty, realistycznie przedstawiały sytuacje szkolne, co wpłynęło na ubaw po pachy i naszą młodzież z klasy 5,6, 7 i 8 oraz opiekunki. Ęfekty dźwiękowe, świetlne, bańki, detektory ruchu, dron oraz wykrywacz metalu dodatkowo podkreślały charakter czasów. Niesamowite efekty, które zapewnił nam Krakowski Teatr Współczesny były szeroko dyskutowane przez naszą widownię po skończonej sztuce. Na zakończenie spotkaliśmy się z aktorami. Od pierwszych chwil wejścia na deski sceny zastanawialiśmy się, czy w rolę dyrektora szkoły nie wcielił się najlepszy sportowiec tego roku- Bartosz Kurek. Z taką to o to zagadką powróciliśmy do naszej szkoły, o której pewnie po latach będziemy jeszcze mówić. Może Ktoś wtedy wspomni o swoich szkolnych przyjaźniach, zadaniach, które podejmował, i które miały wpływ na życie i wizerunek szkoły. A może o wydarzeniu z dnia 10 stycznia 2019roku, które napewno warto zachować w pamięci.
Elżbieta Bogusławska
W czwartek, 10 stycznia przedszkolaki i uczniowie klas I –IV udali się do Centrum Promocji Kultury w Drezdenku na spektakl teatralny „DETEKTYW POZYTYWKA” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Tytułowy bohater to sympatyczna i kulturalna postać. Potrafi rozwiązać każdą, nawet najtrudniejszą zagadkę. To specjalista od spraw niełatwych. Prowadzi jednoosobową agencję detektywistyczną . Jego jedyną bronią jest najeżony kolcami kaktus, który wielokrotnie uratował go z opresji. Dzięki bystremu umysłowi udaje mu się rozwikłać każdą zagadkę, z którą przyszło mu się zmierzyć. Dowiaduje się, gdzie zniknęły ulubione skarpetki Zuzi, prowadzi śledztwo w sprawie zepsutego zegarka i zaginionego czasu pewnej pani hrabiny. W swoich podróżach dociera w niesamowite miejsca i spotyka niezwykłe postacie. Przedstawienie urozmaicone było piosenkami, a światło laserowe w połączeniu z muzyką pozostawiło na widzach niezapomniane wrażenie. Dzięki spektaklowi dzieci zrozumiały, że każdy dysponuje swoim czasem i tylko od nas zależy w jaki sposób go wykorzystujemy. Zapraszamy do galerii zdjęć. Iwona Koza Urszula Olender
8 stycznia gościliśmy strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Kraj. W trakcie spotkania goście przybliżyli dzieciom na czym polega praca strażaka i przekazali cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w różnych sytuacjach. Przypomnieli także podstawowe zasady bezpieczeństwa, które pozwolą zdrowo i radośnie spędzić czas na świeżym powietrzu podczas ferii zimowych. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 oraz w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Nasi goście zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek strażaków. Dzieci skorzystały z okazji, by przymierzyć specjalistyczny i jakże ciężki strój wykorzystywany podczas gaszenia pożarów. Niektórzy już snują marzenia, jak dzielnymi strażakami będą w przyszłości. Dziękujemy panom strażakom za atrakcyjne i ważne zajęcia. Zapraszamy na relację fotograficzną z wydarzenia. Iwona Koza Urszula Olender
21 grudnia, tuż przed przerwą świąteczną w klasie 2 i 3 odbyło się spotkanie opłatkowe. Po przeczytaniu fragmentu Pisma Świętego i zaśpiewaniu kolędy uczniowie podzielili się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia. Zasiedli do wigilijnego stołu, aby móc spróbować tradycyjnych potraw, które zakupiły i przygotowały panie wychowawczynie. Po spotkaniu, które przebiegało w miłej, rodzinnej atmosferze przyszedł czas na rozpakowanie prezentów ukrytych pod pięknie przystrojoną choinką. To był bardzo miły dzień także dla Patryka Poznańskiego wyróżnionego w Międzyszkolnym konkursie ,, Mój choinkowy anioł ". Urszula Olender Iwona Koza
Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,
spędzonych z bliskimi w ciepłej i rodzinnej atmosferze
oraz samych szczęśliwych dni
w nadchodzącym Nowym 2019 Roku
życzą wszystkim sympatykom szkoły
dyrektor, nauczyciele, pracownicy i uczniowie
W galerii znajduje się album, w którym są kartki bożonarodzeniowe wykonywane przez uczniów na zajęciach z informatyki.
Zachęcamy do oglądania
W dniu 12 grudnia br. w naszej szkole odbył się III Jarmark Bożonarodzeniowy.
Piękne ozdoby, pyszne ciasto, zapach aromatycznej kawy i dźwięk kolęd spowodowały,
że poczuliśmy świąteczną atmosferę. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy brali udział
w naszym przedsięwzięciu za piękne prace i pyszne ciasta, które rozchodziły się jak świeże bułeczki.
11 grudnia2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Goszczanowie wybrali się do kina „Helios” w Gorzowie Wlkp. na film pt. „ Dziadek do orzechów i cztery królestwa”.
Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie seansu. No, i…. zaczęło się!
Siedząc na widowni z zapartym tchem wszyscy śledzili akcję i zachwycali się scenografią, wizualnie produkcja jest przepiękna- scenografia, charakteryzacja i kostiumy są oszałamiające.
Świat Dziadka do orzechów jest bajkowy, kolorowy i zachwycający, to długo wyczekiwana disneyowska wersja opowiadania E.T.A. Hoffmanna inspirowana słynnym baletem Piotra Czajkowskiego, to prosta i przewidywalna historia o poszukiwaniu "tego, co w życiu najważniejsze" opakowana w zapierające dech w piersiach obrazy.
"Dziadek do orzechów" to z pewnością jedna z najpiękniejszych okołobożonarodzeniowych historii, niezależnie od tego, kto ją opowiada.
Mam nadzieję, że nasi uczniowie właściwie odczytali przesłanie baśni i zrozumieli, że w życiu jest najważniejsze są: miłość, rodzina, wiara we własne umiejętności, uczciwość.
Anna Babik
W dniach 18 – 20 grudnia w naszej szkole zostanie przeprowadzony próbny egzamin ósmoklasisty
wg następującego harmonogramu:
18. 12.br. ( wtorek ) - egzamin z j. polskiego,
19. 12.br. ( środa ) - egzamin z matematyki,
20.12 br. ( czwartek ) - egzamin z j. obcego.
Wszystkie egzaminy próbne odbędą się o godz. 9.00.
Przypominamy, że informacje dotyczące egzaminu można znaleźć w naszej zakładce „egzamin ósmoklasisty” na stronie internetowej https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/, na gazetce szkolnej oraz w bibliotece szkoły.
Dnia 12 grudnia br. ( środa ) odbędzie się
ZEBRANIE Z RODZICAMI
Harmonogram
16.00 – spotkanie z wychowawcami kl. I i kl. V
16.30 - spotkanie z wychowawcami kl. 0, kl. II i kl. III
17.00 - spotkanie z wychowawcami kl. IV, kl. VI, kl. VII i kl. VIII
Zapraszamy również
na
III Jarmark Bożonarodzeniowy
w godzinach 10.00 - 13.00 i 15.00 - 18.00.
Dzień 30 listopada był dla każdego pierwszaczka wybitnie wyjątkowy. Piękny, odświętny strój, krzątający się po szkole rodzice, biegająca między salą lekcyjną, a gimnastyczną wychowawczyni. Wszystko było dopinane na ostatni guzik, by móc o 10.00 rozpocząć uroczystość pasowania na pierwszaka. Była to chwila podniosła i radosna. Trzęsły się nogi i ręce, bo dzieci pragnęły jak najlepiej zaprezentować się w obecności przybyłych gości: pani dyrektor, nauczycieli, rodziców i wszystkich uczniów. Część artystyczną wzbogaciła inscenizacja, w której wzięli udział aktorzy z teatrzyku „ Psotne duszki”. Pierwszaczki – kurczaczki, jeszcze nieopierzone maluchy, zostały poddane egzaminowi. Miały możliwość zaprezentowania tego, czego nauczyły się do tej pory. Wykazały się również licznymi talentami oraz solidarnością, co pozwoliło im pięknie przedstawić przygotowany repertuar. Ceremonii pasowania dokonała pani dyr. Sylwia Dworecka, która przekazała również miły upominek i życzenia sukcesów w nauce. Piórka zostały zamienione na eleganckie birety, a każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, znaczek i rożek ze słodyczami od rodziców. Kulminacją całej uroczystości był poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym gorąco dziękuję za wsparcie i pomoc.
Iwona Nowosad
29 listopada przedszkolaki oraz dzieci z klas I - III miały rzadką i wyjątkową okazję spotkania z górnikiem Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Lubiatów Panem Adamem Kołwzanem, który z okazji zbliżającej się Barbórki opowiadał o swojej pracy. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o trudnej pracy górnika np. w jaki sposób wydobywa się ropę i gaz oraz do czego te surowce są wykorzystywane. Uważnie słuchali opowieści o historii przemysłu naftowego oraz zasługach wybitnego Polaka, Ignacego Łukasiewicza. Nasz gość ubrany w piękny galowy mundur, który zaprezentował dzieciom, cierpliwie odpowiadał również na wszystkie pytania dzieci i prawie jak św. Mikołaj rozdawał różne upominki. Serdecznie dziękujemy Panu Adamowi za ciekawe spotkanie, zaangażowanie i profesjonalizm. Iwona Koza Urszula Olender
,,Wszystkie dzieci Mikołaja kochają ...tak śpiewały dzieci w oddziale przedszkolnym w oczekiwaniu na spotkanie ze Św. Mikołajem.
Od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały Mikołajowych dzwoneczków.
Gdy pojawił się Święty dzieci były przejęte.Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom prezenty i musiał się pożegnać ,ponieważ czekały na niego dzieci ze starszych klas .
Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką z tego spotkania.
Szkoda , że ten wyjatkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku ...
Więcej w galerii poniżej.
Ewa Maciejewska
3 grudnia 2018 r. odwiedzili nas policjanci w ramach działania profilaktycznego dotyczącego programu prewencyjnego,,Lupo". Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się w drodzę do szkoły. Przypomnieli również jak zachować się w różnych sytuacjach życiowych, przypomnieli numery alarmowe.Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu , dzieliły się swoimi spostrzeżeniami oraz zadawały dużo pytań. Dzięki takim spotkaniom dzieci mogły poznać bliżej pracę policji a policjanci będą im się kojarzyć jako osoby,do których zawsze i w każdej sytuacji można się zwrócić o pomoc.
Ewa Maciejewska
23 pażdziernika w naszym oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość ,,Pasowania na przedszkolaka".Był to ważny debiut przedszkolaków ,które w tym roku przyszły do naszego oddziału. Po przywitaniu zebranych gości dzieci indywidualnie i zbiorowo recytowały wiersze przeplatane spiewaniem piosenek w języku ojczystym i języku angielskim ilustrując ruchem ich treśc. Po występie pani dyrektor przystąpiła do aktu pasowania na przedszkolaka. Rodzice obdarowali swoje pociechy pamiątkowymi dyplomami i prezentami , a od pani dyrektor dzieci otrzymały cukierki . Naszym przedszkolakom życzymy uśmiechu i wiele radości na każdy dzień pobytu w oddziale.
Ewa Maciejewska
Więcej zdjeć w galerii poniżej
Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię imienin Andrzeja. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. Prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie andrzejki są okazją do wspaniałej zabawy, dostarczającą wielu przeżyć i emocji, a najlepiej z przyjaciółmi. Także uczniowie klasy 2 i 3 postanowili wspólnie pobawić się, poczarować, powróżyć. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, lał wosk, układał buty. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki. Urszula Olender Iwona Koza
Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały dzisiaj naszą szkołę, a uczniowie klas I-III obchodzili z nimi Dzień Pluszowego Misia. Dowiedzieli się jaka historia łączy powstanie tej znanej wszystkim dzieciom maskotki z nazwą Teddy i wiele innych ciekawostek. Jako że miś musi być sprawny by móc wspinać się na drzewa po miodek tańczyliśmy misiową zumbę. Rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące bohaterów Stumilowego Lasu, na koniec zmierzyliśmy się z trudną sztuką origami i wykonaliśmy głowę misia. Mam nadzieję że uczestnicy naszej zabawy wyszli z niej zadowoleni i cóż... do zobaczenia za rok.
Ps. Zapraszam do naszej biblioteki można tam wypożyczyć wiele interesujących książek o misiach i nie tylko.
Wioletta Flak