W CZWARTEK, 29.XI.2018R. W GODZINACH OD 16.00 DO 18.30 ODBĘDĄ SIĘ ANDRZEJKI, NA KTÓRE SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO WYBORNEJ ZABAWY.
ORGANIZATORZY
W związku z organizacją Kiermaszu Bożonarodzeniowego w naszej szkole zebranie z Rodzicami zostało przeniesione z dnia 19.12.br na 12.12.br. (środa). Godzina spotkania pozostaje bez zmian.
Więcej informacji na temat Kiermaszu już wkrótce.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Goszczanowie od miesiąca przygotowywali się do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Kiedy nadszedł dawno oczekiwany moment, rozpoczęliśmy realizację obchodów.
7 listopada 2018r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w uroczystym spotkaniu poświęconym wielkiej Polce- Marii Skłodowskiej-Curie, której sława w błyskawicznym tempie rozeszła się nie tylko po Europie, ale i po całym świecie. Dzieci przybliżyły sobie postać uczonej dzięki obejrzanej prezentacji oraz wzięły udział w konkursie wiedzy o Skłodowskiej, wykazując się przy tym imponującą wiedzą na jej temat. W zmaganiach wygrał zespół klasy piątej reprezentowany przez Amelkę Wiśniewską, Wendy Framską i Wiktorię Kłucińską. Jednak wyjątkowość tego konkursu polegała na tym, że wszyscy jego uczestnicy jak i słuchacze zostali nagrodzeni. Nagrody ufundowali: Urząd Miasta Drezdenka oraz Samorząd Uczniowski SP w Goszczanowie. Za co organizatorzy: E. Bogusławska, A. Babik i W. Flak serdecznie dziękują.
8 listopada2018r. był kolejnym dniem upamiętniającym walkę Polaków o niepodległość naszej ojczyzny. Uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją i nauczycielami uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w Goszczanowcu poświęconej zmarłemu Pawłowi Klofikowi, żołnierzowi powstania wielkopolskiego z 1918r.
Była to żywa lekcja historii, ucząca odpowiedzialności za innych, patriotyzmu do tej Małej i Dużej Ojczyzny. Po uroczystości w zadumie i zamyśleniu wróciliśmy do szkoły.
Kulminacyjnym punktem naszego „patriotycznego” świętowania było przygotowanie z tej okazji uroczystego spotkania dla społeczności szkolnej i lokalnej oraz włączenie się w akcję MEN „Rekord dla Niepodległej”. Miało to miejsce 9 listopada2018r.na Sali wiejskiej w Goszczanowie. O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy 4 strofy hymnu narodowego, a następnie przystąpiliśmy do zaprezentowania przygotowanego programu artystycznego. Na spotkanie zostali zaproszeni: sołtys, rada sołecka, a także mieszkańcy Goszczanowa i okolicznych wiosek. Mogli oni usłyszeć recytację wierszy patriotycznych i żołnierskich w wykonaniu uczniów naszej szkoły, wspólnie z nimi zaśpiewać piosenki o tej tematyce, obejrzeć prezentację przybliżającą wiedzę historyczną lat 1795-1918 oraz niezwykłe przedstawienie oparte na autentycznych wydarzeniach. Spotkanie uświetnił Pan Marek Mazurkiewicz z Gościmia, który akompaniował nam na akordeonie.
To niezapomniane spotkanie jednoczy wiele pokoleń. W czasie uroczystości można było również zakupić kawę, herbatę i ciasto- przygotowane przez rodziców naszych uczniów, a pieniądze ze sprzedaży zostały przeznaczone na cel charytatywny.
Organizatorami całego przedsięwzięcia były: A. Babik, E. Bogusławska, I. Nowosad i W. Flak
„Bieg Niepodległości”, który odbył się 15.11.2018r., zamknął obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole. Było to niezwykłe wyzwanie podjęte przez 22 uczniów od klasy I do VIII
Przebiegli oni dystans 11 kilometrów w przeciągu 50 minut. Uczestnicy otrzymali piękny medal ufundowany przez Samorząd Uczniowski. Organizatorem biegu był nauczyciel wych.fizycznego Pan Piotr Jenek.
Mamy nadzieję, że ten „Maratom” na długo zapadnie w sercach młodych ludzi i pomoże docenić życie w wolnej Ojczyźnie.
Anna Babik
Dnia 09.11.2018 podczas
„Narodowego Śpiewania”
w sali wiejskiej w Goszczanowie
zbierane będą datki na pomoc dla
Państwa Twardowskich.
W ramach pomocy można
nabyć też pyszne ciasto i kawę.
POMAGAJMY!
UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE
SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GOSZCZANOWIE, PRAGNĄ SERDECZNIE ZAPROSIĆ MIESZKAŃCÓW GOSZCZANOWA I OKOLIC,
NA NARODOWE ŚPIEWANIE
Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.
ŚPIEWAĆ BĘDZIEMY NA SALI WIEJSKIEJ
09.11.2018r OD GODZ. 11:00
W PROGRAMIE RÓWNIEŻ:
-ZAPROSZENI GOŚCIE
-CIEKAWE WSPOMNIENIA
BĄDŹCIE Z NAMI, CHCEMY UCZYĆ SIĘ PATRIOTYZMU OD WAS.
Kilka tygodni temu uczestniczyliśmy w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Miło mi poiformować, że otrzymaliśmy licencję z tegorocznego udziału ww. akcji. Jeszcze raz wszystkim uczestnikom, ekspertom oraz członkom komisji i opiekunom GRATULUJĘ. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i niesamowitej atmosferze, możemy dziś wśród 4 579 szkół z Polski , a także zagranicy pochwalić się wyróżnieniem.
Elżbieta Bogusławska
W dniu 13 . 11. 2018 r. ( wtorek ) od godz. 8.00 w naszej szkole będą robione zdjęcia przez fotografa firmy VERAFOTO.
Szczególowe informacje można uzyskać u wychowawców i w kancelarii szkoły oraz przeczytać na gazetce dla Rodziców.
Właśnie zakończyliśmy akcję zbiórki kasztanów w naszej szkole. Sądzę, że przyniosła ona wiele wrażeń. Począwszy od samej organizacji, podjęcia trudu zrezygnowania z np. gry na komputerze, czy spotkania w sieci, na rzecz wysiłku fizycznego i zachęcenia swoich bliskich do wspólnego spędzenia czasu wśród pożółkłych liści kasztanowców. Pozwólcie, że teraz podzielę się z Wami wszystkimi, a przede wszystkim z Bohaterami zbiórki kasztanów - moimi wrażeniami. Zatem...Nieoczekiwanie kasztany musiały "pojechać" troszkę dalej, niż zwykle. Tegoroczny wysyp kasztanów pobił chyba tegoroczne grzybobranie. Mogłam się o tym przekonać dzięki właścicielowi firmy Pharmeko Niwy. Pan Henri Middelveld, to niezwykle otwarta osoba. Z wielką przyjemnością słuchałam, jak przebiega cała akcja: od momentu zbiórki, po przygotowanie masy kasztanowej, aż do transportu. Na miejscu odbywa się sortowanie, cięcie i suszenie kasztanowych skrawków. Potężne ilości kasztanów spływają niemal z całej Polski. Pan Henri rozwinął swoją firmę korzystając ze swoich m.in. logistycznych i komunikacyjnych umiejętności. Mimo, że jest szefem, nie jest mu obca praca i w transporcie i przy rębaku. To bardzo cenne i dające lekcję szacunku dla ludzi biznesu, którzy ciężko pracują. Jest jeszcze "coś ", co mnie urzekło – mądrość tego człowieka, która potwierdza, że pieniądze leżą na ziemi. Wystarczy się tylko po nie schylić i pozbierać.
Dziękuję za udział w akcji! Umówiłam naszą szkołę z p. Henri'm na przyszły rok. Oby tylko kasztanowce obrodziły, a pani Dyrektor pozwoliła na udział w akcji.
Elżbieta Bogusławska
19 października 2018 r. w SP w Trzebiczu odbył się XII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II.
Nasza szkołę reprezentowały Amelia Wiśniewska i Wiktoria Kłucińska - uczennice kl. V.
Dziewczynki w klasyfikacji zespołowej zajęły III miejsce.
Amelia w dogrywce indywidualnej pokonała pozostałych uczestników rywalizacji zajmując tym samym I miejsce.
Wielkie brawa dla Amelii i Wiktorii
oraz opiekuna p. L. Bubienko.
"Mapa Dumy" to konkurs ogłoszony przez Burmistrza Drezdenka, który wpisuje się w ogólnopolską kampanię z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.Uczniowie mogli nadsyłać swoje pracę literacko - fotograficzne w trzech kategoriach.
Wszystkie prace zostały nagrodzone, a najlepsze z nich trafią na stronę internetową www.dumnizpolski.pl . Wśród nagrodzonych prac są prace uczniów naszej szkoły:
Bartosza Brzóski ucz. kl. VI, Natalii Poznańskiej ucz. kl. IV, Wiktorii Kłucińskiej ucz. kl. V, Amelii Wisniewskiej ucz. kl. V.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom.
W kategorii "szkoła na medal" wysyłamy na numer 72355 SMS o treści ZGS.89
Jesteśmy bardzo dumni, że dwójka naszych nauczycieli oraz nasza placówka zostali nominowani do plebiscytu Gazety Lubuskiej.
Zachęcamy wszystkich do głosowania !!!
W dniu 18.10 2018 r. w Strzelcach Kraj. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych w kategoriach:
- bieg na dystansie 500 m szkół podstawowych kl. IV – VI osobno dziewczęta i chłopcy;
- bieg na dystansie 500 m dziewcząt szkół podstawowych kl. VI – VIII oraz kl. III szkół gimnazjalnych;
- bieg na dystansie 800 m chłopców szkół podstawowych kl. VI – VIII oraz kl. III szkół gimnazjalnych.
Naszą szkołę reprezentowali:
Bartosz Dudkiewicz – ucz. kl. VI
Bartosz Brzóska – ucz. kl. VI
Kornelia Szramska – ucz. kl. VI
Julia Frątczk – kl. VII
Piotr i Paweł Koziccy – ucz. kl. VIII
Julia Nowak – ucz. kl. VIII
Najwyższe noty uzyskali:
Bartosz Dudkiewicz – II miejsce i Bartosz Brzóska – III miejsce.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Dnia 12.10.2018 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła dużo zdrowia, cierpliwości i wytrwałości w wypełnianiu obowiązków oraz realizacji życiowych planów. Następnie przekazała głos uczniom. Program artystyczny przygotowali uczniowie pod kierunkiem pań Wioletty Flak, Iwony Koza i Ewy Maciejewskiej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. W programie przedstawiono najnowszą kolekcję strojów dla belfrów z różnych dziedzin nauki, m.in. bibliotekarzy, polonistów, matematyków, historyków i przyrodników. Zaś Bartek i Amelka w swoim skeczu przekonywali, że każdy może zostać nauczycielem. Czy aby na pewno? Zgromadzeni poznali także zaszczytne tytuły dla pracowników szkoły wyłonione w plebiscycie przeprowadzonym wśród uczniów aż w 18 różnych kategoriach, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli kwiaty. Zabawna prezentacja multimedialna pokazała pracowników szkoły z lat, kiedy sami byli dziećmi. Na zakończenie Rada Rodziców zaprosiła na słodki poczęstunek, który umilił ten uroczysty dzień. Iwona Koza
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
wszystkim nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Goszczanowie wielu sukcesów zawodowych, satysfakcji z osiągnięć uczniów oraz cierpliwości w pokonywaniu codziennych wyzwań
życzy dyrektor szkoły
Zgodnie z wieloletnią tradycją, 06 października dzieci naszej szkoły spotkały się, by wspólnie wśród zabaw, pląsów i konkursów powitać jesień wraz z darami, które ze sobą przynosi. Oczywiście głównym bohaterem tego radosnego święta był ziemniak, podstawowe warzywo uprawiane w Polsce i na świecie. A z niego chipsy, placki, pyzy, kluski śląskie i co by tam jeszcze, by podrażnić podniebienie kartoflanych żarłoków. Pogoda dopisała, czego byliśmy w tym roku na sto procent pewni po tak upalnym lecie. Miło było w promieniach słońca rozpalać ognisko i piec w nim ukochane pyrki i pachnące kiełbaski. W zespołach zostały wykonane ciekawe i pomysłowe stworki z rożnych dostępnych materiałów. Oczywiście kartofelek pełnił w nich najważniejsza rolę. Zespoły ziemniaczane rywalizowały w konkurencjach sportowych. Pani Ula Olender przygotowała ciekawą prezentację o ziemniakach, a później sprawdziła wiedzę uczniów z jej znajomości. Okazało się z niej, że największy do tej pory wykopany z ziemi ziemniak ważył 49 kg, a zdjęcie ziemniaka zostało sprzedane na aukcji za niebagatelną kwotę miliona złotych. Jednym słowem po tym warzywie można się spodziewać wszystkiego. To była udana impreza. Dziękujemy za wspólną zabawę.
Zapraszamy do galerii.
Iwona Nowosad
10 października 2018 r na sali wiejskiej w Trzebiczu odbył się III Turniej Szachowy dla szkół podstawowych w Trzebiczu.
Do współnej rywalizacji przystąpiło 8 szkół.
Naszą szkołę reprezentowali:
Zuzanna Malinowska - ucz. kl. V,
Mirosław Kasiński - ucz. kl. VI,
Kamil Głowacz - ucz. kl. VII,
Franciszek Twardowski - ucz. kl. VII
Zapraszamy do galerii
6.10.2018
GODZINA 10.30 – 13.00
„PIECZONY ZIEMNIAK”
Zabierz ziemniaczka i baw się z nami.
ZAPRASZAMY