W dniu 2.03.br. na sali wiejskiej Goszczanowie odbyła się zabawa taneczna.
Tańce, hulańce do białego rana. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się
do sukcesu tego przedsięwzięcia. Tym, którzy pomagali i tym, którzy się świetnie bawili.
Dziękuję za pomoc w przygotowaniach, wsparcie podczas imprezy, wspólną zabawę
oraz sprzątanie . Dziękuję także za smaczne ciasta i ciekawe fanty.
Mam nadzieję, że wspólnie zorganizujemy jeszcze niejedną zabawę.
Przewodnicząca Rady Rodziców
Liliana Puchiewicz
Miło mi poinformować uczestników, rodziców i innych zainteresowanych, że uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego Wielkiej Ligi Czytelników. Gratuluję więc z całego bibliotekarskiego serca Tomkowi Pienio, Krystianowi Bujalskiemu, Amelce Wiśniewskiej i Wiktorii Kłucińskiej. Myślę, że wszyscy będziemy im kibicować w dalszych zmaganiach, które odędą się już 28.03.2019r.
Wioletta Flak
20 lutego 2019r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w przepięknym i zachwycającym przedstawieniu pt. „ Zimowa podróż Jacka i Placka”
Tytułowych bohaterów znamy już z wcześniejszego utworu K.Makuszyńskiego „O dwóch takich, co ukradli Księżyc”. Tym razem powracają, by wyruszyć w podróż na poszukiwanie Świętego Mikołaj, ponieważ jako pierwsi chcą otrzymać prezenty. W tym momencie dwóm psotliwym i leniwym bliźniakom wydaje się, że nie ma nic ważniejszego jak wymarzony prezent i wpadają na genialny pomysł- opuszczają rodzinny Zapiecek i wyruszają w świat, aby realizować swój plan.
Podczas wędrówki spotkają pewnego bardzo znanego drewnianego pajacyka, tajemniczą Żmiję, w odległej mroźnej krainie dotrą do pałacu Królowej Śniegu, by na koniec dotrzeć do Mikołaja i odebrać swój wymarzony prezent.
Jednak w czasie podróży doświadczyli wiele przygód, dzięki którym zrozumieli, że w życiu najważniejsza jest rodzina. Proszą więc Mikołaja, by pomógł im jak najszybciej wrócić do domu, do mamy i taty.
"Zimowa podróż Jacka i Placka" to doskonała propozycja na rodzinne wyjście do teatru. Muzyczny spektakl familijny, pełen humoru i wartkiej akcji, na którym nie sposób się nudzić, a dzięki niezwykłej scenografii i kostiumom możemy przenieść się w świat fantazji i baśni.
Spektakl nie tylko wprawił nas w dobry nastrój, ale pobudził do refleksji nad hierarchią wartości życiowych.
Anna Babik
Brzmi tajemniczo, a ma związek powiatowym etapem konkursu czytelniczego „ Wielka Liga Czytelników”, który odbył się 28.02.2019r w naszej szkole. W konkursowe szranki stanęły drużyny z trzech szkół: Niegosławia, SP nr 3 w Drezdenku i naszej goszczanowskiej. Uczestnicy rozwiązywali test ze znajomości wybranej lektury, jakie efekty? Zobaczymy, wyniki 05.03.2019r. Po konkursie członkowie naszej grupy teatralnej zapoznali gości z japońskim teatrem Kamishibaj i przy jego pomocy opowiedzieli bajkę „ O żabce, która nie lubiła pocałunków”. Nowa forma teatralna bardzo zaciekawiła uczniów tym bardziej, że na koniec mieli możliwość zmierzyć się z inną japońską sztuką, a mianowicie orgiami. Uczniowie wykonali własne żabki, które zabrali ze sobą na pamiątkę.
Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” to ponad 100 tysięcy przeczytanych książek
i przeszło 50 tysięcy aktywnych, młodych czytelników w całym kraju!
Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Miał on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników. I na to po cichu liczymy J
Wioletta Flak
W piątek 22 lutego, już kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w gminnym konkursie na wierszyk logopedyczny w Drezdenku. Celem konkursu było promowanie pięknej, poprawnej wymowy oraz rozwijanie uzdolnień aktorskich. Do zmagań recytatorskich tym razem odważnie przystąpiła Oliwia Puchiewicz, uczennica klasy I z wierszykiem pt. „ Osa”. Rywalizacja była zacięta, ale Oliwia pięknie wykorzystała swoją szansę, dzięki czemu do szkoły wróciła z II miejscem. Gratulacje!
Iwona Nowosad
Czy teatr można zamknąć w pudełku i czy można podróżować z nim na rowerze? Na te i inne ciekawe pytania uczniowie klas 1-3 oraz grupa teatralna naszej szkoły, mogli poznać odpowiedzi na warsztatach zorganizowanych przez bibliotekę pedagogiczną w Gorzowie Wlkp. Pani Maja, która prowadziła spotkanie, przybliżyła historię powstania teatru Kamishibai oraz pokazała rekwizyty z nim związane. A gdy kołatki hyoshigi tajemniczo zadźwięczały, wcieliła się w rolę opowiadacza, który przedstawił baśń z wyspy Jawy o wielkiej, niespełnionej miłości. Teatr ma wiele wcieleń więc znalazł się również czas na to, aby samodzielnie stworzyć maski do teatru cieni. Pomysł był bardzo ciekawy, a nasi uczniowie wykazali się niebywałym talentem i kreatywnością podczas pracy samodzielnej. Do szkoły wróciliśmy z pamiątkami i z pełnymi brzuchami, bo przecież nie wstąpić do MacDonalda, byłoby wielkim grzechem.
Iwona Nowosad
Wszystkie niezbędne informacje o zasadach przeprowadzania i przystępowania do egzaminu ósmoklasisty można znaleźć na stronie:
https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/
Zachęcamy również do kliknięcia w załączone linki i do obejrzenia krótkich filmików informacyjnych.
https://www.youtube.com/watch?v=atObI8W6wi8
https://www.youtube.com/watch?v=3igTaFPKgwg
Dzień, jak inne. ..wstajesz i ruszasz ku nowemu. Tak też i w piątek było. Może nieco inaczej niż zwykle, bo na korytarzu w dużym budynku naszej szkoły porywały co niektórych, taneczne rytmy znanych mniej lub bardziej piosenek. Na drzwiach klas pojawiły się karteczki z kuponami i komplementami, a po zakątkach szkoły biegali listonosze z różową torbą opatrzoną walentynkowym logo. Dało się zauważyć poruszenie i oczekiwanie na walentynkę. Niektórzy otrzymali nawet kilka pięknych kartek własnoręcznie wykonanych, czy też zakupionych na tę okoliczność. Wszystkie wywoływały uśmiech . Oto chodzi- mały gest, serduszko, a taka moc!
Warto wspomnieć, że dzień 14 luty, to nie tylko walentynki, ale również święto patrona chorych. To również dzień, w którym swoją działalność w 1942 roku rozpoczęła Armia Krajowa.
Dzień Babci i Dziadka to dla wszystkich wnuków bardzo ważne święto. Choć te kartki z kalendarza już dawno są zerwane (bo w styczniu mieliśmy ferie zimowe), jednak dzieci z klasy 2 i 3 postanowiły zaprosić na obchody tych dni do naszej szkoły swoich Dziadków i Babcie w dzień jakże symboliczny- WALENTYNKI! To właśnie wielka miłość łączy te dwa pokolenia.
Tym razem to wnuczęta częstowały herbatką i ciasteczkiem swoje Babcie i Dziadków- bo zazwyczaj jest odwrotnie. Wyrecytowały pięknie wierszyki i zaśpiewały piosenki. Zatańczyły dla swoich gości "Taniec misia" i wręczyły im samodzielnie wykonane laurki i serduszkowe baloniki. Nasi zacni goście aktywnie włączyli się w zabawy integracyjne zorganizowane przez panie wychowawczynie.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i życzymy Babciom i Dziadkom zdrowia, wielu chwil radości i miłości, której patronem jest przecież św. Walenty!
I. Koza, U. Olender
W środę 6.03.br. zawita do naszej szkoły kino sferyczne.
Oferta skierowana jest do dwóch grup wiekowych.
Start godz. 9.00
„Jest na świecie tyle rzeczy, za które nie można zapłacić pieniędzmi, tylko radością, pamięcią i słowem „dziękuję”
Składamy serdeczne podziękowania Panu Robertowi Górskiemu za pomalowanie pomieszczenia sali kl. V i zamontowanie paneli. Okazana dobroć jest dowodem na to, że nie pozostajemy sami
w naszych codziennych zmaganiach.
Z wyrazami wdzięczności za poświęcony czas i włożony wysiłek
dyrektor szkoły
oraz
uczniowie klasy Vwraz z wychowawczynią
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Goszczanowie na podstawie protokołu Komisji Stypendialnej oraz po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej i Samorządu Uczniowskiego informuje, że w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 stypendium otrzymują następujący uczniowie:
stypendium za wyniki w nauce:
Amelia Wiśniewska – uczennica kl. V
stypendium za osiągnięcia sportowe:
Bartosz Dudkiewicz – uczeń kl. VI
Stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu swoich pasji oraz zainteresowań. Gratulacje przekazujemy także na ręce Rodziców wyróżnionych uczniów.
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką, zabawą i korowodami, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla uczniów klas młodszych to dzień niezwykły i chętnie wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest szczególną atrakcją dostarczającą dzieciom wielu przeżyć i radości. Tym razem wszyscy spotkaliśmy się 11 stycznia w pięknie przystrojonej szkolnej sali gimnastycznej. Większość dzieci z klas 0-IV dołożyła starań, aby przebrać się w kolorowe postacie z bajek. Można więc było spotkać wróżki, księżniczki, policjantów, zwierzątka, itd. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich przebierańców, którzy wprowadzili do baliku niezwykłą baśniową atmosferę. Chętne dzieci mogły również skorzystać z fantazyjnych nakryć głowy, wypożyczonych z garderoby koła teatralnego „ Psotne duszki”. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie z wychowawcami w tańcach, zabawach ruchowych i zręcznościowych oraz konkursach przeplatanych słodkimi nagrodami. Kapituła konkursowa wybrała najlepszych i najsprawniejszych tancerzy oraz najciekawsze stroje karnawałowe. Muzyka porywała wszystkich do tańca w rytm znanych przebojów dziecięcych i dyskotekowych. Nikt nie podpierał ścian i nie było czasu na nudę. Na zakończenie zabawy każde dziecko otrzymało paczkę, przygotowaną przez Radę Rodziców. Dziękujemy gorąco za wspólna zabawę i do zobaczenia za rok.
Iwona Nowosad
Balik karnawałowy w szkole to wciąż oczekiwana przez uczniów zabawa.
Potocznie impreza nazywana „szkolną choinką” kojarzy się uczniom z wieloma pozytywnymi wydarzeniami. Oznacza to bowiem nie tylko przybycie Mikołaja z paczkami, tańce, zabawę i… No właśnie! Kolejną przerwę od zajęć szkolnych. A w tym roku nadeszła ona dla nas wyjątkowo szybko, gdyż uczniowie z województwa lubuskiego jako jedni z pierwszych rozpoczynają ferie zimowe.
W tym roku szkolnym balik odbył się 11 stycznia 2019r. i przebiegł w naszej szkole nieco inaczej niż dotychczas.
Po pierwsze odbył w dwóch grupach wiekowych: grupa przedszkolna i kl.I-IV oraz kl.V-VIII na terenie szkoły w czasie godzin lekcyjnych, a ściślej mówiąc dla klas V-VIII na dwóch ostatnich godzinach lekcyjnych.
Wychowawcy klas V-VIII dla swoich podopiecznych przygotowali wiele ciekawych atrakcji, jak chociażby taniec z balonem, taniec na gazecie, zumba, zabawa z krzesełkami i budząca wiele emocji wyprawa do zoo
Wszyscy dobrze się bawili, atmosferę podgrzewała dyskotekowa kula i nasza mini stołówka, gdzie uczniowie bezpłatnie mogli napić się ponczu”, który nawarzyła” pani Wioletka,a za symboliczne 0,99gr kupić popcorn „kręcony” przez panią Wandzię.
Szkolną zabawę zakończyło wręczenie uczniom paczek.
Zadowoleni i w wyśmienitych nastrojach wszyscy z radością udali się na… zasłużone ferie!!!
Zapraszamy do galerii
Anna Babik
Zapraszamy do udziału w konkursie. więcej informacji na stronie www.tradycyjnysad.pl