• Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym

    W poniedziałek 25.11.br.  dzieci z naszego oddziału obchodziły światowy Dzień Pluszowego Misia.

    Zapraszam do galerii

    Ewa Maciejewska

  • Góra grosza

  • Miś Teddy ma już 117 lat

    DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    Jak co roku biblioteka szkolna jest organizatorem Dnia Pluszowego Misia. Podczas rozmowy z uczestnikami naszej zabawy okazało się, że pluszowy miś pełni bardzo ważną rolę w życiu dziecka. Można do niego się przytulić i opowiedzieć o swoich problemach, można wypić z nim herbatkę i podjeść mamie ciasteczka, a czasem jest po prostu towarzyszem zabaw. My również bawiliśmy się z przyniesionymi przez dzieci misiami oraz pluszakami. Tańczyliśmy misiowy taniec, ćwiczyliśmy zumbę.  Odgdywaliśmy imiona bajkowych misiów i rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące przyjaciół Kubusia Puchatka. Dzieci zapoznały się równiez z pozycjami książkowymi o misiach, które można wypożyczyć w szkolnej bibliotece. Misie lubią miodek- my mieliśmy cukierki (słodkie jak miód:)). Efektem końcowym naszych zmagań było odkodowanie głowy misia. Chyba wyszło nie najgorzej... Na pożegnanie uczniowie dostali dyplomy uczestnictwa w dzisiejszym święcie. Jeśli się podobało zapraszam za rok.      

                                                                                   Wioletta Flak

  • Jak Sobieski pod Wiedniem wojował...

    W piątek 22.listopada br. nasi uczniowie mieli szansę przeżyć żywą lekcję historii pt. "Jak Sobieski pod Wiedniem wojował."

    Zapraszamy do galerii na krótką fotorelację.:)

  • Zdjęcia

    Informujemy, że w dniu jutrzejszym tj. 26.11.br.  (wtorek) od godz. 9.00 w naszej szkole będzie fotograf.

    Szczegóły wraz z ofertą zostały podane na librusie oraz wywieszone na szkolnej gazetce.

  • Podziękowania

    Przewodnicząca Rady Rodziców składa serdeczne podziękowania  wszystkim tym,  którzy przyczynili się do sukcesu Zabawy Andrzejkowej.  Dziękuję za pomoc w organizacji oraz za wspólną zabawę.

    Przewodnicząca Rady Rodziców,
    Liliana Puchiewicz

  • Podziękowania za udział w akcjach pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej

  • II Lubuska Regionalna Konferencja Rad Rodziców

    W dniu 14.11. br. w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się      
    II Lubuska Konferencja Rad Rodziców,
    która została zorganizowana przez Fundację „Rodzice Szkole” we współpracy z Lubuskim Kuratorem Oświaty. 

    W konferencji wzięły udział: Pani Sylwia Dworecka – dyrektor szkoły oraz Pani Liliana Puchiewicz – przewodnicząca Rady Rodziców.

  • Obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

    W dniu 11 listopada br. w  Drezdenku odbyła się uroczystość z okazji  101. rocznicy
    odzyskania przez Polskę niepodległości.
    Nasza szkoła miała też swój udział w tych obchodach.
    Uczeń kl. VII Bartosz Brzóska wcielił się w rolę jednego z Ojców Niepodległości
    występując jako Ignacy Jan Paderewski.

    Relację z obchodów można obejrzeć na fb Urzędu Miejskiego w Drezdenku.

  • Zabawa Andrzejkowa

  • Dzień patrona szkoły

    Dzień patrona szkoły

    Listopad, to miesiąc urodzin naszej patronki szkoły Marii Skłodowskiej-Curie. Z tej okazji klasy I-VIII brały udział w pokazie filmu biograficznego oraz pokazie eksperymentów demonstrowanych przez grupę chłopców z kl.VII i VIII. Następnie uczniowie klas młodszych rozwiązywali rebusy, kolorowali portrety naszej patronki i kodowali szkło laboratoryjne. W tym samym czasie uczniowie klas IV-VIII kręcili kołem fortuny i odpowiadali na pytania w quzie pt. Wielka Maria. Na zakończenie podsumowano i wręczono klasom okolicznościowe dyplomy dla klas za godne uczczenie Marii Skłodowskiej -Curie w jej 152 rocznicę urodzin.

    Elżbieta Bogusławska

     

     

  • Obchody Święta Niepodległości

     

    11 listopada jest dla Polaków  bardzo ważną datą. To czas odzyskania utraconej na wiele lat obecności na mapie Europy, to czas odzyskania naszej ojczyzny. Jako szkoła jesteśmy świadomi podniosłości tego wydarzenia, chemy również zaszczepiać w najmłodszych miłość do swojego kraju. Pokazać jak wiele może być przejawów najprostszego patriotyzmu. Nasza szkoła uczciła Dzień Niepodległości spotkaniem z seniorami i konkursem pieśni pariotycznych. Każda klasa przygotowała jedną pieśń, a jury oceniało znajomość tekstu, aranżację utworu, przebranie i ogólny przekaz artystyczny. Trzeba przyznać, że była klasa, która swoją pieśnią porwała do wspólnego wykonania nawet widownię i o to chodzi. Dziś możemy radośnie obchodzić możliwość życia w wolnym kraju. Uczestników podzielono na dwie kategorie: klasy 1-3 i 4-8. Wyniki muzycznych zmagań przedstawiają się natępująco:

    W kategorii klas 1-3 :

    I miejsce wyśpiewała klasa 2,

    II miejsce klasa  1,

    III miejsce klasa 3.

    W kategorii klas 4-8:

    I miejsce klasa 7,

    II miejsce klasy 8 i 5,

    III miejsce klasy 6 i 4.

    Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy! Mam nadzieje, że konkurs zachęci was do częstrzego wspólnego śpiewania, wszak "muzyka łagodzi obyczaje".

                                                                                          

  • #SzkołaDoHymnu

    Informujemy, iż w dniu jutrzejszym uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji  Szkoła do hymnu w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 11.11 na placu apelowym wspólnie zaśpiewamy „Mazurka Dąbrowskiego”.  Akcja jest elementem obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole oraz  radosnym przypomnieniem, że Polska jest wolna i suwerenna.

     

  • III miejsce w Turnieju Piłki Nożnej

    W poniedziałek 28.10.br. odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców  o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Drezdenku.  Nasza drużyna zdobyła w tym turnieju III miejsce.

    Szkołę reprezentowali:

    Tomasz Pienio ucz. kl.II, Natan Rzepecki ucz. kl. IV, Bartosz Bujalski, Adam Wiśniewski, Piotr Szramski, Antoni Twardowski, Krzysztof Piechocki, Franciszek Kwiatkowski ucz. kl.V, Dominik Wolf ucz. kl. VI.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     

  • #SzkołaPamięta

    W ramach akcji MEN #SzkołaPamięta uczniowie naszej placówki podjęli szereg działań upamiętniających tych, których wśród nas już nie ma. Dzieci z klas młodszych (I-III)  pod opieką wychowawców udały się na pobliski cmentarz w Goszczanowie. Klasa VII zapaliła znicze na grobie zmarłego nauczyciela i wspominała pedagogów, którzy pracowali w naszej szkole, wykonała gazetkę klasową tematycznie związaną z Uroczystością Wszystkich Świętych- 1 XI i Świętem Zmarłych, przypadającym 2. XI. Szkolne koło PCK porządkowało opuszczone groby na goszczanowskim cmentarzu. 29 października uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w lekcji historii, która odbyła się pod obeliskiem mieszkańców dawnego Jastrzębnika. Dzieje wsi i okoliczności powstania lokalnego miejsca pamięci przedstawił miłośnik historii regionalnej, nauczyciel informatyki, p. S. Pietkiewicz. Złożono kwiaty i zapalono znicze. Wychowawczyni klasy VI zorganizowała dla swoich podopiecznych wyjazd rowerowy na cmentarz w Lipkach Wielkich. Tam uczniowie spotkali się z księdzem proboszczem - gospodarzem nekropolii oraz upamiętnili  zasłużononą dla naszej szkoły pedagagog, odmówili w Jej intencji modlitwę i zapalili znicze. W szkole w dniu 24 października  odbyło się spotkanie z p. B. Kosteckim najstarszm mieszkańcem wsi Jastrzębnik, świadkiem działań wojennych i okupacji hitlerowskiej w Polsce w latach 1939 – 1945, w którym wzięła udział kl. VII i kl. VIII.

                                            Dziękujemy wszystkim  zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia,

     

  • Sukces w rozgrywkach szachowych Kamila Głowacza

    23 października 2019 r. na sali wiejskiej w Trzebiczu odbył się Turniej Szachowy dla szkół podstawowych z naszego powiatu oraz uczestników warsztatów szachowych w Trzebiczu. Łącznie w rozgrywkach wzięło udział 26 osób, rozgrywając każdy po 5 partii na zasadzie kojarzenia par.

    Naszą szkołę reprezentowali:

    Zuzanna Malinowska - ucz. kl. VI,

    Mirosław Kasiński - ucz. kl. VII,

    Kamil Głowacz - ucz. kl. VIII.

    W kategorii chłopców ”czarnym koniem turnieju” okazał się Kamil Głowacz, który zdobył I miejsce.

    W klasyfikacji drużynowej uzyskaliśmy III miejsce ex aequo z SP Trzebicz.

    Gratulujemy pasji i życzymy dalszych sukcesów.

     

  • Pomagamy, bo warto...

  • Dzień Ziemniaka

    W piątek 18.10. obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemniaka. Jest to jedno z warzyw, o bardzo szerokim zastosowaniu kulinarnym. Ale skąd tak naprawdę do nas (Europy) przywędrowało? Za sprawą Hiszpanów, ziemniak przybył do Europy, do Włoch, Francji i na Wyspy Brytyjskie oraz dalej do Niemiec i Polski. Początkowo ziemniak był uprawiany tylko w ogrodach klasztornych, królewskich i arystokratycznych jako egzotyczna roślina ozdobna ze względu na piękny wygląd kwiatów, a także jako roślina lecznicza. Ważną rolę w rozpowszechnianiu ziemniaka w Europie odegrali misjonarze i zakonnicy. To wraz z nimi przybyła pierwsza wiedza o możliwościach wykorzystania ziemniaka w kuchni i w medycynie. Do Polski ziemniaki trafiły po zwycięstwie Jana III Sobieskiego pod Wiedniem. Początkowo uprawiano je jako roślinę ozdobną w ogrodach królewskich. Gdy rozpoczęto podawanie potraw ziemniaczanych w Wilanowie, nie wzbudziły one entuzjazmu. Chociaż niektórzy już wtedy dorobili się na nich wielkiej fortuny. Na wsiach także patrzono z nieufnością na ziemniaki. Początkowo przegrywały one z kaszami i chlebem. Dopiero za panowania Augusta II ziemniaki zdobyły większe uznanie wśród konsumentów i popularność wśród rolników. Tak więc w dniu ziemniaczanego święta ziemniak pełnił rolę: "gorącego kartofla", brał udział w wyścigach rzędów, toczono go, turlano, noszono i "sadzono" (choć nie jest to pora sadzenia) by na koniec upiec w ognisku i ze smakiem zjeść. Nie można zapomnieć także o ziemniaczanej królowej i królu, których stroje przyozdobili ziemniaczanymi pieczątkami nasi młodsi uczniowie. Kolejne spotkanie mam nadzieję, że równie smaczne za rok. Może uczcimy je wtedy plackami ziemniaczanymi...                       

                                                                                            Wioletta Flak

  • Jesteśmy społecznością pielęgnującą pamięć o naszej historii.

    Informujemy, że w ramach upamiętnienia 80.rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz uwrażliwiania młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią miejscowości, regionu, społeczności szkoła bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”.

  • XIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

    16 października 2019 r. w SP w Trzebiczu odbył się  XIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II.

    Nasza szkołę reprezentowały Amelia Wiśniewska i Wiktoria Kłucińska - uczennice kl. VI.

    Amelia  indywidualne zajęła I miejsce. Brawurowo pokonała pozostałych uczestników rywalizacji prezentując celującą wiedzę nt św. Jana Pawła II

    Dziewczynki w klasyfikacji zespołowej zajęły V miejsce.  

    Wielkie brawa dla Amelii i Wiktorii .

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa
    Goszczanowo 18 a
    66- 530 Drezdenko
  • ( 95 ) 762-42-11

Galeria zdjęć

Informacja prawna