W poniedziałek 13.02.br. w klasach I –III odbyło się spotkanie uczniów z pracownikiem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Drezdenku, Panią Iwoną Lisowską. Pani pedagog przeprowadziła zajęcia pt. „Tacy sam, a jednak wyjątkowi”. Uczniowie ćwiczyli spostrzegawczość, dostrzeganie różnic między ludźmi oraz wyrażanie i określanie nastroju.
Rodzinne kolędowanie jest najpiękniejszą tradycją dotyczącą Świąt Bożego Narodzenia. Wigilijny stół, przystrojona choinka, kolędy, to wszystko łączy, sprawia, że stajemy się lepsi, bardziej radośni. Również szkoła poddała się magii Świąt. W ostatni przedświąteczny dzień nauki przyszli rodzice, zaproszeni goście- nasi zaprzyjaźnieni seniorzy, sołtysi wiosek, z których uczniowie uczęszczają do naszej szkoły. Nastrój magiczny, setki lampek migających niczym gwiazdki na betlejemskim niebie i śpiew uczniów. Szczery, z głębi serca. Śpiewaliśmy, bo chcieliśmy uczcić wspaniałe wydarzenie- narodziny Jezusa. Śpiewaliśmy, bo w ten sposób mogliśmy wyrazić swoją radość. Śpiewaliśmy, bo śpiew łączy pokolenia. Mam nadzieję, że wszyscy obecni na naszym spotkaniu zabrali magię tych chwil ze sobą, do swoich domów i będą one ogrzewać ich serca przez cały następny rok. Abyśmy byli lepsi nie tylko od Święta ale i na co dzień.
Wszystkiego dobrego na 2020 rok. Wioletta Flak
W ludowych zwyczajach okres poprzedzający Boże Narodzenie wiąże się z wykonywaniem ozdób choinkowych. Warto kontynuować tę piękną tradycję, pielęgnując dzieło naszych przodków, dlatego też Szkoła Podstawowa w Starych Bielicach corocznie zaprasza do udziału w konkursie bożonarodzeniowym. Tematem tegorocznego był łańcuch choinkowy. Uczennica klasy 3 Wiktoria Topa za swój pomysł została nagrodzona III. miejscem i z rąk Pani dyrektor odebrała dyplom i nagrodę rzeczową. Gratulujemy ! Iwona Koza
Uczniowie klas I-VIII wraz ze swoimi wychowawcami, po raz pierwszy, wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Inicjatywa ta miała na celu zachęcenie do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym. W ramach przedsięwzięcia każda klasa zorganizowała zbiórkę artykułów chemicznych i kosmetyków dla najuboższych. Uczniowie pod okiem opiekunów celująco wywiązali się z zadania. Klasowe paczki zostały zdeponowane w kancelarii szkoły, a następnie spakowane przez Samorząd Uczniowski i przekazane szkolnemu koordnatorowi akcji p. Wandzie Żabnickiej. Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia z Goszczanowa pojechały do siedziby PCK w Gorzowie Wlkp.
Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski, takimi słowami podziękował za dzielenie się dobrem i wspieraniem innych – Dziękuję wszystkim uczniom, nauczycielom, dyrektorom, a także rodzicom za udziaw akcji „Razem na Święta”. Dzięki Waszym działaniom prawdziwe dobro popłynęło do osób starszych, samotnych i potrzebujących. Pokazaliście, że pomagać innym można na wiele różnych sposobów.
Tegoroczna akcja „Razem na Święta” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Ponad milion uczniów (1 100 854) zaangażowało się w przedświąteczną pomoc potrzebującym. Wspierali ich nauczyciele i wychowawcy. Łącznie udział w przedsięwzięciu zadeklarowało 117 479 nauczycieli.
Efekty zbiórki w naszej placówce możecie Państwo oglądać w galerii.
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy VIII Kamil Głowacz i Eryk Polak zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursu przedmiotowego z matematyki Lubuskiego Kuratora Oświaty.
Obaj Panowie przekroczyli próg kwalifikujący, który wynosił 85% i już wkrótce przystapią do rywalizacji z rówieśnikami z rejonu gorzowskiego, strzelecko-drezdeneckiego i Miasta Gorzów Wlkp.
Gratulujemy uczniom i ich rodzicom oraz opiekunowi p.Elżbiecie Bogusławskiej.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy
kierujemy do Państwa płynące
z serca życzenia
radosnych, spokojnych Świąt
oraz
wszelkiej pomyślności
w nadchodzącym Nowym 2020 Roku.
Dyrektor, nauczyciele, pracownicy i uczniowie
Szkoły Podstawowej w Goszczanowie
To już się stało naszą tradycją, że w okresie przedświątecznym zbieramy się i organizujemy Jarmark Bożonarodzeniowy. Cudne, własnoręcznie robione ozdoby świąteczne, pyszne ciasta i rozpływające się w ustach babeczki i inne wypieki. To wszystko wsród pachnących choinek w atmosferze radości z kolędami w tle.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami i swoją pracą, a także obecnością wsparli nas w tym pięknym przedsięwzięciu .
Pamiętajmy - razem możemy wszystko!
Wszak mamy wspólny cel.
Podziękowanie dla Pana Edwarda Buśko Nadleśniczego Nadleśnictwa Karwin
i jego pracowników za przekazanie choinek i prezentu.
Drzewka prezentują się wyjątkowo:)
6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj i Elf.
Św. Mikołaj i jego pomocnik zostali gorąco przywitani przez wszystkich uczniów i zaproszeni przez najmłodsze dzieci z odziału przedszkolnego i klasy I do zabawy, tańca oraz śpiewu.
Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia i słodkości wręczane przez Świętego Mikołaja.
Dziękujemy pięknie za odwiedziny i prezenty.
Płytę z nagraniami polskich kolęd wykorzystamy na najbliższym szkolnym koncercie kolęd i pastorałek.
Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację.
Brawo Zuzia i Staś!
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom Zuzannie z klasy VI i Stasiowi z klasy I wyjątkowych osiągnięć.
Życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu szachowych pasji.
Dnia 12 grudnia br. ( czwartek ) odbędzie się
ZEBRANIE Z RODZICAMI
w godz. 16.00 – 18.00 zgodnie z indywidualnymi ustaleniami wychowawców poszczególnych klas.
Zapraszamy również
na
IV Jarmark Bożonarodzeniowy
w godzinach 10.00 - 13.00 i 15.00 - 18.00.
Regulamin szkolnego konkursu pt.
„Geometryczna bombka choinkowa”
I. Organizator konkursu
1. Organizatorem konkursu jest SP w Goszczanowie
II. Cel i tematyka konkursu
Celem Konkursu jest rozwijanie talentów artystycznych opartych na geometrii, kształcenie umiejętności posługiwania się przez dzieci i młodzież przyrządami geometrycznymi, własnościami figur, brył geometrycznych oraz pielęgnacja tradycji bożonarodzeniowych.
III. Uczestnicy konkursu
Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII
IV. Zgłaszanie prac
1. Zgłoszenie prac do konkursu odbywa się do dnia 12 grudnia 2019r.
2. Uczestnik może zgłosić do konkursu dowolną liczbę prac.
3. Każda praca powinna zawierać następujące informacje o autorze:
• imię i nazwisko, klasa
4. Zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na umieszczeniem wykonanych bombek na wystawie, autorzy prac zrzekają się do nich praw i zezwalają na swobodne nimi dysponowanie przez szkołę. Z chwilą zrzeczenia się poprzez fakt wywieszenia, bombki stają się własnością szkoły.
V. Ocena prac i rozstrzygnięcie konkursu
1. Wszystkie prace zgłoszone do Konkursu podlegają ocenie Jury powołanego przez Organizatora.
2. Jury dokonuje oceny po zakończeniu okresu trwania Konkursu biorąc pod uwagę zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania prac, wartość artystyczną, jakość i oryginalność.
3. Spośród prac, Jury wybierze trzy prace, które zajmą pierwsze, drugie i trzecie miejsce.
4. Decyzje Jury są ostateczne i wiążące dla wszystkich uczestników Konkursu.
5. Jury zastrzega sobie prawo do dowolnej ilości wyróżnień.
6. Decyzje Jury zostaną ogłoszone na stronie szkoły.
7. Uroczysta prezentacja wyróżnionych prac oraz nagrodzenie zwycięzców Konkursu nastąpi w dniu 12 grudnia 2019 roku podczas kiermaszu.
VI. Nagrody
1. Zwycięzcy Konkursu otrzymają upominek.
VII. Postanowienia końcowe
1. Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie internetowe www.spgosczanowo.edupage.pl.
2. Zgłoszenie prac do Konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem przez uczestnika Konkursu warunków niniejszego regulaminu.
Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły serdecznie zapraszają rodziców, dziadków i wszystkich przyjaciół szkoły do wspólnego kolędowania.
Koncert kolęd i pastorałek odbędzie się
20 grudnia 2019 r. ( piątek) o godz. 12.30 w naszej sali gimnastycznej.
Bądźmy razem w tym dniu.
"Górnicy w przedszkolu"
W poniedziałek do naszego oddziału przedszkolnego zawitali górnicy. Dzieci miały okazję poszerzyć wiedzę na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika - nafciarza. W trakcie spotkania dzieci oglądały prezentację oraz eksponaty przyniesione przez gości, przymierzały czapkę górniczą. Była okazja do pamiątkowego zdjęcia.
Wszystkim górnikom życzymy wszelkiej pomyślności, bezpiecznej i spokojnej pracy.
Ruszyła kolejna edycja Wielkiej Ligi Czytelników! Już po raz czwarty będziemy zmagać się z literaturą. Trzymajcie kciuki za uczniów, którzy zgłosili się do konkursu i mam nadzieję, że będą reprezenować naszą szkołę na kolejnym etapie. Nie zamkneliśmy jeszcze listy, niezdecydowanych serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy.
Wioletta Flak
Bardzo mnie cieszy, że tak licznie nasi Uczniowie odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w matematycznych Andrzejkach. W dniu 29 listopada do salki gimnastycznej zawitały wróżki Emilka kl.6, Malwinka i Natalka kl.5 oraz czarodzieje Krzysiu i Bartek kl.7, którzy przepowiadali przyszłość. Można było skorzystać z magii daty urodzenia, szczęśliwego rzutu kostkami, losowaniem patyczków, rzutem do gwiazdy, by dowiedzieć się za jaki czas spełni się pomyślane życzenie. Wierzę, że wszystkie wróżby się spełnią, bo jak mówi stare powiedzenie " jak się czegoś bardzo chce, to się to spełni". Dodam tylko, że nasi wróżbici przepowiadali same dobre wróżby.
Andrzejki w klasie 1 odbyły się 29.11.2019r.. Przed rozpoczęciem zabawy uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną w celu poznania genezy i historii tej ludowej tradycji. Jak nakazuje zwyczaj zabawę rozpoczęto laniem przez klucz wosku. Z powstałych dziwnych kształtów każdy odcztyał bez problemu co ciekawego czeka go w nadchodzącym roku. Następnie rozpoczęły się wspólne tańce i pląsy przeplatane różnorodnymi zabawami. Dowiedzieliśmy się również która panna i który kawaler w przyszłości jako pierwsi z klasy zmienią swój stan cywilny. Dla pewności sprawdzimy to jeszcze w przyszłym roku! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Wych. Urszula Olender
Od pokoleń każdy z nas zadaje sobie pytanie, co czeka go za lat naście. Niestety nikt tego nie wie. Dlatego ludzie wymyślali różne sposoby, które pomogą im znaleźć odpowiedź na nie. No i właśnie były to między innymi andrzejki. Choć mamy XXI wiek nikt nie wymyślił innego sposobu na poznanie swojej przyszłości jak czarna magia.
Uczniowie klasy VII 29 listopada 2019 r. również zorganizowali sobie klasowe andrzejki.
Zabawa była wyśmienita. Odkrywanie przyszłych „połówek” dawało nastolatkom wiele radości i ekscytacji,
a skromny poczęstunek był miłym dodatkiem do emocjonujących przeżyć.
Spójrzcie na zdjęcia. One w pełni oddają atmosferę tego spotkania.
wych. Anna Babik