Rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok 2024/2025

Szanowni Rodzice,

pragniemy poinformować, że rekrutacja do oddziału przedszkolnego

rozpoczyna się od dnia

15 marca 2024 roku

zgodnie z:

• Zarządzeniem Nr 11.2024 Burmistrza Drezdenka z dnia 22 stycznia 2024 r. w sprawie ustalenia na rok szkolny 2024/2025 harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do publicznego przedszkola lub oddziału przedszkolnego przy szkolach podstawowych, prowadzonych przez Gminę Drezdenko

Od dnia 15.03.2024 r. do 27.03.2024 r. przyjmowanie  wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola.

Obowiązkiem przedszkolnym objęte są dzieci od 6 roku życia (urodzone w 2018 r.).

Dzieci w wieku od 3-5 lat mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego  w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego.

Wniosek wraz z załącznikami będzie można pobrać osobiście w placówce
lub  z poniższej zakładki

DZIECI KONTYNUUJĄCE EDUKACJĘ PRZEDSZKOLNĄ
Dzieci, których rodzice/prawni opiekunowie wyrażają wolę kontynuowania edukacji przedszkolnej w dotychczasowej  placówce nie biorą udziału w rekrutacji.
Wystarczy złożyć deklarację o kontynuowaniu w terminie od 19.02.2024 r. do 8.03.2024 r. w oddziale przedszkolnym, do którego dziecko uczęszcza obecnie (druk: Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego dostępna poniżej, u wychowawcy oddziału przedszkolnego p. E. Maciejewskiej i w kancelarii szkoły).

Deklaracja_o_kontynuacji_.pdf

Poniżej można pobrać potrzebne wnioski i załączniki, a także przeczytać informacje o wymaganych kryteriach, które należy spełnić w procesie rekrutacji.

Wniosek_o_przyjecie_-_oddziall_przedszkolny_.pdf

Oswiadczenie_o_odleglosci.doc