• KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY - powrót dzieci do przedszkola

     

    Szanowni Rodzice, 

    informuję, że od najbliższego poniedziąłku tj. od 19 kwietnia br. zostaje przywrócona stacjonarna działalność oddziału przedszkolnego w szkole.

    Pozostałe obostrzenia w funkcjonowaniu szkoły decyzją MEiN zostają przedłużone do 25 kwietnia.

    Sylwia Dworecka - dyrektor szkoły

  • 1055. ROCZNICA CHRZTU POLSKI

     

    Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.

  • KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY - zebrania z rodzicami

     

    Szanowni Rodzice,

    serdecznie zapraszam na spotkanie z wychowawcą i nauczycielami szkoły.

    Wywiadówki w formie online odbędą się na aplikacji Google Meet w dniu 22.04.br. (czwartek) w następujących godzinach:

    klasy I - III o godz. 16.30 do godz. 17.00

    17.00 - 17.30 - dyżur pozostałych nauczycieli uczących w tych klasach

    klasy IV-VIII  o godz. 17.00 do godz. 17.30

    17.30 - 18.00 - dyżur pozostałych nauczycieli uczących w tych klasach

    O szczegółach spotkań klasowych poinformują Państwa wychowawcy klasy poprzez dziennik elektroniczny Librus.

     

    Sylwia Dworecka - dyrektor szkoły

     

  • POMAGAMY - Zbieramto w szkole

     

    W imieniu organizatorów zachęcamy do udziału w projekcie ekologiczno-charytatywnym „Zbieramto w szkole”. To cenna inicjatywa oparta na zasadzie „zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody”.

    Podczas akcji zbierane są m.in. surowce wtórne, a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży są przekazywane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii. Za udział w programie uczniowie otrzymują nagrody.

    Akcję prowadzi Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa – Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Więcej informacji  na stronach https://www.zbieramtowszkole.pl/ i http://zbieramto.pl/

     

     

  • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

     

    13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

     

  • Nasi uczniowie laureatami IV Gminnego Konkursu Logopedycznego pt. "Łamańce językowe"

     

    Z wielką przyjemnością informujemy o sukcesie naszych uczniów: Stasia Malinowskiego z kl. II i Oliwiii Puchiewicz z kl. III, jakie odnieśli w IV Gminnym Konkursie Logopedycznym. Rywalizację konkursową przeprowadzono, ze względu na sytuację epidemiczną, w odmiennej formie niż w latach poprzednich. Konkurs odbył się zdalnie w Szkole Podstawowej nr 3  im. H. Sienkiewicza w Drezdenku.

    Laureaci wyłonieni w etapach szkolnych konkursu, za pośrednictwem opiekunów, przesłali swoje filmiki z recytacją wierszy z trudnościami logopedycznymi. 

    Jury w składzie: p. Małgorzata Sadowska, p. Paulina Swacińska-Borensztein oraz p. Tomasz Walczak wysłuchało blisko 20 nagrań z występami uczniów klas 0-3 ze szkół w naszej gminie i wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach: 

    kategoria I (kl.0-1):

    miejsce I: HANNA STARZYKOWSKA - SP DRAWINY

    miejsce II: SZYMON BROKA - DRAWINY

    miejsce III: WIKTOR NECHITA - SP 3

    wyróżnienie: MARTYNA PIETRZKIEWICZ - SP3

     

    kategoria II (kl. 2-3):

    miejsce I: STANISŁAW MALINOWSKI - SP GOSZCZANOWO

    miejsce II: GNIEWOSZ CZARNECKI - SP 3

    miejsce III: MARIANNA CZUPRYŃSKA SP 3

    wyróżnienie: OLIWIA PUCHIEWICZ SP GOSZCZANOWO

    wyróżnienie: ZUZANNA GILICKA SP 2

     

    Serdecznie gratulujemy Stasiowi I miejsca, a Oliwiii wyróżnienia.

    Gratulacje i podziękowania kierujemy do opiekunów dzieci. Stasia przygotowywała p. Urszula Olender, a Oliwię p. Iwona Nowosad. 

    Organizatorom dziękujemy za trud pracy i za zaproszenie naszych uczniów.

     

    Zachęcamy  do obejrzenia podsumowania konkursu pod linkiem: 

    https://www.youtube.com/watch?v=RsKbWC5aqo4&t=17

     

  • KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

    Szkoła nadal pracuje zdalnie – przedłużenie obowiązujących obostrzeń do 18 kwietnia

    Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

    informuję, że do 18 kwietnia br. przedłużone zostaje nauczanie zdalne dla wszystkich uczniów szkoły.  

    Ogranicza się działalność stacjonarną oddziału przedszkolnego  w szkole.

     

    Sylwia Dworecka

     

  • Życzenia

                                                            (...) Jajkiem będziemy się dzielić wszyscy w domu z kolei, 

                                                                   życzyć sobie pociechy, życzyć sobie nadziei (...) 

                                                                                                                                  Maria Konopnicka 

     

    Życzenia spokojnych Świąt Wielkanocnych,

    wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny

    i wiarą w sens życia.

    Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego

    oraz wszelkiej pomyślności

    wszystkim pracownikom oraz uczniom Szkoły Podstawowej w Goszczanowie i ich rodzicom 

     

    składa

    Sylwia Dworecka - dyrektor szkoły

  • #SERCEdlaAUTYZMU

  • XII Powiatowy Konkurs Plastyczny

    Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Centrum Promocji Kultury w Drezdenku.

    Informacje wraz z regulaminem zamieszczamy w załaczniku.

    XII_Powiatowy_konkurs_plastyczny.pdf

     

  • Śniadanie z jajkiem

    Zbliżają się święta bardzo wyjątkowe i to chyba z niejednego powodu. Minął rok od momentu, kiedy jesteśmy pozbawieni bezpośredniego kontaktu, ale nie pozbawieni kontaktu zupełnie. Cieszy bardzo to, że dzieci chcą i podejmują się wszelakich aktywności, by móc się rozwijać i przeżywać wspólne chwile. Tak też było i dziś ! Klasa V z wychowawczynią wspólnie dekorowała pisanki na dzisiejsze wielkanocne śniadanie. Może to pomysł, który warto powielić w swoim domu . Jajko- portret może być początkiem wspaniałej zabawy i okazją do zapoczątkowania rozmowy przy świątecznym stole.  Spójrzcie proszę, co powstało i Wesołych Świąt>

    E.Bogusławska

  • Matematyka, jak malowanie

    Matematyka, jak malowanie

    Konkurs plastyczno-matematyczny dla klas 4-8 pt. "Matematyka jak malowanie" jest adresowany do wszystkich uczniów. Szczegóły konkursu podane zostały w przesłanym  do każdego ucznia regulaminie. Jest to dobry moment na zaprezentowanie swojej aktywności w ujęciu bardzo swobodnym. Jedynym ograniczeniem jest termin. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z regulaminem i udziału w konkursie. Wiecie, jak mnie znaleźć, jeśli będę potrzebna- służę pomocą:) . 

    E.Bogusławska

  • Jak mądrze korzystać z elektronicznych mediów - rady specjalisty

     

    Oglądanie programów telewizyjnych zajmuje bardzo ważne miejsce w życiu wielu rodzin, co sprawia, iż znaczna liczba dzieci od najmłodszych lat ma styczność z przekazem telewizyjnym. W dużej mierze to rodzice odpowiadają za to, co i w jakiej ilości dzieci oglądają. Na szczęście w przedszkolach oglądanie telewizji nie jest  zazwyczaj praktykowane.

    Bycie widzem jest dla większości dzieci bardzo atrakcyjnym sposobem spędzania wolnego czasu , na dodatek sposobem łatwym i niewymagającym sporego wysiłku intelektualnego. Dziecko ma wszystko podane na tacy, nie musi mentalnie  wysilać się,  by zrozumieć przekaz.

    Nie ma wątpliwości, że media są potężnym środkiem oddziaływania na młodego niedojrzałego człowieka. Zdaniem specjalistów, dzieci do trzeciego roku życia nie powinny korzystać z mediów w ogóle. To, że wiele nawet bardzo małych dzieci jest sadzanych przed telewizorem, tabletem, telefonem, czy laptopem jest całkowitym nieporozumieniem. Istnieją domy w których elektroniczne media spełniają funkcję niani do dzieci. Tymczasem układ nerwowy małego dziecka nie jest przystosowany do odbierania takich bodźców, dźwięki i obrazy płynące z mediów mogą działać na bardzo małego odbiorcę po prostu nerwicogennie.

    Przedszkolaki powyżej trzeciego roku życia powinny korzystać z mediów z umiarem, jednak powinny być to programy zdecydowanie dla nich przeznaczone, na przykład wybrane bajki i programy przyrodnicze, które nie epatują przemocą. Niewłaściwe programy mogą wyrządzić ogromne szkody. Dzieci mogą reagować zwiększoną pobudliwością, agresją, i stanami rozdrażnienia. Oglądanie agresywnych, czy wulgarnych bajek może spowodować, że dziecko będzie miało problemy  z czytaniem ze zrozumieniem, z opanowaniem zasad ortografii oraz stwierdza się u nich słabo wykształconą wyobraźnię abstrakcyjną. Częste oglądanie scen przemocy powoduje, że dzieci przywykają do niej. Może to zahamować albo zaburzyć reakcję dziecka na prawdziwą przemoc. Dzieci mogą stać się obojętne na to, że drugiemu człowiekowi dzieje się krzywda. albo nawet cieszyć się z tego. Natłok emocji, jakie przeżywają młodzi odbiorcy mediów, może przekształcić się w długotrwałe stany ogólnego zmęczenia i rozdrażnienia. Nadmiar oglądania telewizji  może zaburzać u dzieci zdolność koncentracji uwagi co może w przyszłości skutkować problemami w szkole.

    Warto zwracać uwagę na jakość oglądanych przez dziecko programów. Oczywiście nie wszystkie są złe. Korzystanie z mediów ma również pewne zalety. Może być dla dziecka oknem na świat, poszerzać jego wiedzę o otaczającym świecie, dzięki niej dziecko ma szansę poznawać nie tylko najbliższe środowisko, ale i odległe kraje, uczyć się nowych rzeczy. Telewizja może pogłębiać zainteresowania dzieci. Każde pokolenie dzieci ma pewnych bohaterów wykreowanych przez media, które wywierają istotny wpływ na ich zabawy, wypowiedzi, czy zachowania. Jeżeli postaci te dostarczają dobrych wzorców zachowań, uczą pewnych norm i wartości, dziecko uczy się pewnych kompetencji społecznych, a także radzenia sobie z niepożądanymi emocjami w sposób akceptowany społecznie. Media mogą też dostarczać dziecku pozytywnych przeżyć, budzić w nich radość.

    Istotne jest, aby korzystanie z mediów nie było dla młodych ludzi podstawowym sposobem spędzania wolnego czasu. Osoby dorosłe powinny zapewnić dzieciom możliwość innego, atrakcyjnego spędzania czasu, od wspólnych zajęć na powietrzu, wycieczek, poprzez różne gry, aż do czytania książek. Głośne czytanie książek i oglądanie ilustracji wraz z dzieckiem to świetna alternatywa dla mediów. Dziecko czuje też, że dorosły obdarza go uwagą, co ma duże znaczenie dla jego świadomości, że jest ważne i kochane.

                                                                                                 JUSTYNA ROŚLICKA - LOGOPEDA SZKOLNY

     

     

  • Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

    Nasza szkoła przystąpiła do innowacyjnego projektu edukacyjnego „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” , którego autorem jest Fundacja Dbam o Mój Zasięg.

    Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Troszcząc się o ów balans wpływamy pozytywnie na dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej. 

    Projekt wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021, tj. punkt 4 (Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.) oraz punkt 5 (Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych).  

    W zakładce „Pedagog szkolny/SOC” będzie można znaleźć więcej informacji o działaniach SOC oraz wszelkie aktualności na ten temat.

    Szkolny koordynator,

    Agnieszka Brzóska

  • KONKURS - EKOLOGICZNA MASKOTKA

     

     

    W imieniu przedstawiciela firmy Bpower Fotowoltaika z siedzibą w Szczecinie zapraszam do wzięcia udziału w  konkursie dotyczącym “ekologicznej maskotki”. 

    Poniżej opis zasad konkursu:

    Konkurs skierowany jest do dzieci klas 1-3 szkół podstawowych w województwach zachodniopomorskim oraz lubuskim.

    Konkurs polega na zaprojektowaniu przez uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej ekologicznej maskotki.

    Prace należy przesłać do 30 kwietnia. Uczniowie powinni przekazać swoje prace  wychowawcy. Nauczyciele  zaś po zebraniu wszystkich prac przesłają  jedną paczkę ze szkoły na adres firmy:

    Bpower, ul. Jagiellońska 86/u3, 70-437 Szczecin, z dopiskiem "KONKURS".

    Organizator gwarantuje główną nagrodę dla twórcy w postaci sprzętu sportowo-edukacyjnego o wartości1500 zł, oraz nagrodę dla jego/jej szkoły, także o wartości 1500 zł.

    Dodatkowo wyróżni dwie prace nagrodami o wartości 500 zł każda.

    Każdy rysunek powinien być podpisany z tyłu: Imię, Nazwisko, klasa, nazwa i miejscowość szkoły.

    Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na profilu firmy Bpower facebook.com/bpowerfotowoltaika 20 maja o godz. 17:00. 

    Sylwia Dworecka - dyrektor szkoły

     

  • KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY - zawieszenie pracy stacjonarnej oddziału przedszkolnego

     

    Szanowni Rodzice, 

    od 29 marca do 11 kwietnia ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie oddziału przedszkolnego w szkole.

    Placówka prowadzi zajęcia stacjonarne, na wniosek rodziców, dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, a także innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

     

    Sylwia Dworecka - dyrektor szkoły

     

  • 24 marca - Narodowy Dzień Pamięci

     

    Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką przypada 24 marca – w rocznicę śmierci rodziny Ulmów z Markowej rozstrzelanej przez niemieckich żandarmów za ukrywanie Żydów. 

    Dzień ten jest wyrazem pamięci o wszystkich Polakach, którzy mimo ogromnego niebezpieczeństwa nieśli pomoc ludności żydowskiej. Święto jest obchodzone od 2018 r. 

                                                                                                                                Sylwia Dworecka

     

     

  • ZABAWA Z LEKTURĄ!!!

    Uczniowie klasy VI mieli możliwość wzięcia udziału w klasowym  konkursie na najlepszą grę planszową, której treść powinna   być  oparta o poznane lektury.  Termin składania prac konkursowych upłynął 22 marca 2021r. Zadanie to wymagało od uczestnika dużej kreatywności i wyobraźni. Niestety tylko dwoje uczniów  podjęło to wyzwanie : Malwina Sawoch, która wykonała grę do powieści H. Sienkiewicza „ W pustyni i w puszczy” i       Adam Wiśniewski do utworu  J. Tolkiena               pt. „ Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Dziękuję im za aktywność i gratuluję ciekawych prac. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku szkolnym będziemy mogli wspólnie w nie zagrać.

                                                                                                        Anna Babik

  • Aktywna świetlica

    Zapraszamy na stronę Świetlica szkolna. W zakładce Aktywna świetlica znajdziecie  propozycje na ciekawe spędzenie czasu wolnego w domu. Życzymy Wam  kreatywnych zabaw z wykorzystaniem udostępnionych materiałów. Zajrzyjcie koniecznie !

  • Zainspirowani matematyką

    Plakat.pdf​​​​​​​

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa
    Goszczanowo 18 a
    66- 530 Drezdenko
  • ( 95 ) 762-42-11

Galeria zdjęć

Informacja prawna