Nasza szkoła Godziny przyjęć Kalendarz roku szkolnego Terminarz spotkań z rodzicami Nasza kadra Egzamin ósmoklasisty Informacje o dostępności Dostępność architektoniczna

O szkole/dostępność

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

Szkoła Podstawowa w Goszczanowie prowadzi podstawową  działalność w trzech budynkach: budynek „A”, budynek „B”, budynek „C”.

Budynek „A”

Budynek główny dydaktyczno-administracyjny 3 kondygnacyjny. Do budynku prowadzą dwa wejścia. Wejście główne od ulicy oraz małe wejście od strony podwórka. Główne wejście jest dobrze widoczne na tle fasady.  Nawierzchnia przed wejściem głównym jest utwardzona. Brak zainstalowanego monitoringu.  Do budynku i wszystkich pomieszczeń można wejść z psem przewodnikiem i psem asystującym. Poziome i pionowe przestrzenie komunikacyjne budynku uniemożliwiają osobom  ze szczególnymi potrzebami dotarcie do wszystkich pomieszczeń, w których prowadzona jest  działalność szkoły. W budynku nie ma windy. Korytarze są wąskie. Przeszkodę stanowią także progi i nierówności. Nie zastosowano odpowiedniej kolorystki drzwi w stosunku do ścian.  Brak miejsc odpoczynku. Toalety nie są dostosowane do potrzeb osób na wózkach. Obiekt jest wyposażony w dźwiękowy system powiadamiania alarmowego. Brak alternatywnego sposobu ewakuacji dla osób mających problem z poruszaniem się.  W przestrzeniach komunikacyjnych oznaczono czytelnie kierunki i drogi ewakuacji. Instrukcja ppoż. znajduje  się w kancelarii szkoły. Informacja na temat rozkładu pomieszczeń zapewniona jest w sposób wizualny w formie tablic informacyjnych oraz schematów pomieszczeń. Brak w placówce piktogramów z podstawowymi funkcjami obiektu i kierunkami dotarcia do najważniejszych pomieszczeń. Nie jest zapewniona informacja w sposób dotykowy i głosowy. Brak w budynku urządzeń wspomagających osoby ze schorzeniami słuchu. Brak nawierzchniowych oznaczeń fakturowych przed i wewnątrz budynku. Przy budynku brak wyznaczonych miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych.

Budynek „C”

Budynek dydaktyczno - socjalny. Kondygnacji nadziemnych – 1.  Budynek posiada trzy wejścia.  Wejście główne do budynku oświetlone, usytuowane na wysokości 65 cm od podłoża. Dostępność pozioma dla osób  na wózkach ograniczona. Nawierzchnie ciągów pieszych nie zapewniają swobodnego poruszania się. Wejścia do pomieszczeń oraz wnętrza do pomieszczeń nie są dostosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami.  Drzwi i przejścia mają progi. Informacja na temat rozkładu pomieszczeń i dróg ewakuacyjnych zapewniona jest  w sposób wizualny. Brak w budynku pętli indukcyjnej i innych urządzeń wspomagających osoby słabosłyszące. W budynku brak łazienek i toalet. Przy budynku brak wyznaczonych miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych.

Budynek „B”

Budynek dydaktyczno  –gospodarczy. Kondygnacji nadziemnych - 1. W budynku znajdują się sale oddziału przedszkolnego.  Budynek posiada jedno wejście główne – oświetlone, usytuowane na wysokości 25 cm od podłoża. Przestrzeń komunikacyjna pozioma nie jest dostosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami.  Drzwi wewnętrzne nie posiadają prześwitu szerokości 90 cm.  Instrukcja na temat rozkładu pomieszczeń i dróg ewakuacji zapewniona jest w sposób wizualny. W budynku brak toalety dla osób na wózkach. Przed budynkiem nie wyznaczono  miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych.