Nasza szkoła Godziny przyjęć Kalendarz roku szkolnego Terminarz spotkań z rodzicami Nasza kadra Egzamin ósmoklasisty Informacje o dostępności Dostępność architektoniczna

O szkole/dostępność

Informacje o dostępności

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności  strony internetowej Szkoły Podstawowej w Goszczanowie https://www.spgoszczanowo.edupage.org

Szkoła Podstawowa w Goszczanowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szkoły Podstawowej w Goszczanowie.

• Data publikacji strony internetowej:  10.12.2016 r.
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:   10.12.2016 r.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• Nie wszystkie grafiki/zdjęcia mogą być opatrzone tekstem alternatywnym. Zaburzona jest kolejność nagłówków lub nie występują one w ogóle w obrębie strony.
    Nie wszystkie znaczniki występujące na stronie są poprawnie zamknięte.

Pomoc w nawigacji

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z nawigacją zalecamy kombinację klawiszy :

1. ponowne załadowanie strony Ctr + F5

Serwis jest dostosowany do obsługi zarówno myszką jak i samą klawiaturą, za pomocą klawiszy :

1. przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia Tab

2. przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia Shift + Tab

3. wykonanie domyślnej akcji, zwykłe wciśnięcie przycisku OK. ENTER

4. przewijanie widocznej części strony .

Skróty klawiszowe

Skróty klawiszowe dostępne w obrębie serwisu :

1. powiększenie rozmiaru czcionki Ctr i +

2. pomniejszenie rozmiaru czcionki Ctr i -

3. przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki Ctr i O

4. włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego lewy Alt + lewy Shift + Print Screen

Wygląd

Serwis jest wyposażony w mechanizm ułatwiający przeglądanie treści przez osoby niedowidzące:

1. zmiana wielkości czcionki

2. zmiana kontrastu

• Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
  • Deklarację sporządzono dnia: 9.03.2021 r.
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 9.03.2021 r.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Goszczanowie.
  • Tel. 957624211
  • E-mail: spgoszczanowo@drezdenko.pl

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 3 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Gmina Drezdenko, ul. Warszawska 1, 66-530 Drezdenko

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Szkoła Podstawowa w Goszczanowie

Celem naszej szkoły jest wykształcenie dzieci oraz młodzieży na bardzo wysokim poziomie. Spełniamy wszelkie wymagania potrzebne dla każdego ucznia, tak aby każde dziecko mogło uzyskać jak najlepsze wyniki w nauce.

Szkoła zapewnia miłą i spokojną atmosferę.

Szkoła Podstawowa w Goszczanowie jest placówką z ponad

70-letnim doświadczeniem. Szkoła składa się z 8 klas i oddziału przedszkolnego. W szkole można wykupić obiady.

W szkole dostępny jest logopeda i pedagog szkolny.

Zalety naszej szkoły

*Szeroka oferta: zajęcia rozwijające indywidualne zainteresowania uczniów – językowe, sportowe i szachowe.

* Konkursy i zawody, w których udział może wziąć każdy uczeń.

*Dbałość o bezpieczeństwo uczniów oraz ich potrzeby.

*Świadczymy pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla uczniów i rodziców.

• Organizujemy wyjazdy do teatru, kina, jak i kilkudniowe wycieczki

*Realizacja programów zdrowotnych takich jak np.:

„Program dla szkół”, „Czyste powietrze wokół nas”, „Trzymaj formę”

*Udział w ogólnopolskich projektach i przedsięwzięciach edukacyjnych.

Pracownicy obsługi i administracji

p.o Dyrektor szkoły – Urszula Olender

Pedagog – Agnieszka Brzóska

Sekretarz szkoły – Agnieszka Brzóska

E-mail sekretariatu szkoły:

spgoszczanowo@drezdenko.pl

Numer telefonu:

( 95 ) 762-42-11

Spotkanie osobiste:

Do budynku prowadzą dwa wejścia. Wejście główne od ulicy oraz małe wejście od strony podwórka. Przy drzwiach od ulicy znajduje się vodeodomofon. Wejścia nie są dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Należy zadzwonić videodomofonem, a osoba z kancelarii szkoły wyjdzie i udzieli informacji. Nawierzchnia przed wejściem głównym jest utwardzona. W szkole i wokół budynku jest monitoring.

Kancelaria szkoły znajduje się na parterze. Aby się do niej dostać należy wejść wejściem głównym i kierować się na lewo lub wejść wejściem małym i kierować się na prawo. Gabinet jest na końcu korytarza po prawej stronie.

Adres Szkoły

Goszczanowo 18 a; 66- 530 Drezdenko