Prawo wewnętrzne

Regulamin szkolnego centrum informatycznego

REGULAMIN SZKOLNEGO CENTRUM INFORMACYJNEGO

1. Centrum jest czynne w godzinach pracy czytelni.
  2. Z komputera multimedialnego mogą korzystać wszyscy pracownicy szkoły i uczniowie.
  3. Praca przy komputerze możliwa jest po otrzymaniu zgody  bibliotekarza.
  4. Przed korzystaniem z komputera należy wpisać się do zeszytu odwiedzin i rejestru komputera, podać temat i zakres wykonywanej pracy.
  5. Użytkownicy komputera są zobowiązani do korzystania z niego wyłącznie w celach edukacyjnych (pisanie artykułów, referatów, rozszerzanie wiedzy przedmiotowej, gromadzenie informacji                  do konkursów, olimpiad przedmiotowych, itp.).
  6. Uczeń może korzystać na miejscu z encyklopedii multimedialnych, słowników i innych baz danych zakupionych przez bibliotekę.
  7. Uczeń jest zobowiązany podać nauczycielowi - bibliotekarzowi tematykę zagadnień poszukiwanych w sieci Internet i wpisać ją w odpowiednią rubrykę w zeszycie odwiedzin
    i rejestru komputera.
  8. Zabrania się wykorzystywania komputera do gier czy zabaw, tzw. blogowania a także przeglądania stron zawierających treści erotyczne a także inne, niezgodne z obowiązującym prawem.
  9. Przy  stanowisku mogą pracować maksymalnie dwie osoby.
  10. Jednorazowo można korzystać z komputera do 1 godziny.
  11. Istnieje możliwość rezerwacji komputera na następny dzień (1 godzina).
  12. W przypadku dużej liczby chętnych do korzystania z centrum multimedialnego czas pracy przy komputerze będzie ograniczony.
  13. W wyjątkowych wypadkach  stanowisko może być zarezerwowane na potrzeby szkoły.
  14. Podczas korzystania z programów emitujących głos należy używać słuchawek.
  15. Użytkownik pracowni musi posiadać elementarną znajomość obsługi komputera. Bibliotekarz             nie ma obowiązku udzielania stałej pomocy w planowaniu i tworzeniu dokumentów.
  16. Użytkownik zamierzający skorzystać z pamięci przenośnej ma obowiązek zgłosić ten fakt bibliotekarzowi.
  17. Dla komfortu pracy wszystkich użytkowników w SCI należy zachować ciszę.
  18. O każdej nieprawidłowości w pracy komputera należy powiadomić nauczyciela bibliotekarza
  19. Za wszelkie uszkodzenia sprzętu i oprogramowania odpowiada finansowo użytkownik. Jeśli jest niepełnoletni, wówczas odpowiedzialność ponoszą rodzice.
  20. Zabrania się korzystania z komputera w celach zarobkowych, wykonywania czynności naruszających prawa autorskie twórców bądź dystrybutorów oprogramowania i danych.
  21. Zabrania się włączania i wyłączania urządzenia do sieci elektrycznej bez zgody bibliotekarza.
  22. W przypadku naruszenia obowiązującego regulaminu, bibliotekarka ma prawo
    do natychmiastowego przerwania pracy użytkownika i zakazania korzystania z SCI
    na określony czas.