• Pasowanie na przedszkolaka

    Pasowanie na przedszkolaka 

    W dniu 18 listopada br. w oddziale przedszkolnym odbyło się ,,Pasowanie na Przedszkolaka" Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności ,które zdobyły podczas pobytu w oddziale ,recytowały wierszyki , śpiewały piosenki i tańczyły . Po zakończeniu części artystycznej pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania.Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom od szkoły oraz upominki od pani dyrektor  i rodziców .Bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniach do  uroczystości rodzicom oraz gościom za przybycie.

    Wychowawczyni Ewa Maciejewska

    Zapraszam do zobaczenia zdjęć 

  • Dzień Życzliwości i Pozdrowień – 21 listopada

    Zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania

                                                             Oto  kilka dobrych rad, jak można świętować:

    ☼ Poślij dalej dobre słowo   Pomóż komuś w potrzebie  Uśmiech podaj dalej!  ☼ Napraw zepsutą relację                 Bądź serdeczny i wesoły ☼ Znajdź czas dla bliskich  ☼ Okaż wdzięczność za życzliwość  ☼ Wyślij komuś pozdrowienia ☼  Zrób coś dobrego dla innych  ☼ Doceń przyjaciela   Zrób coś dobrego dla świata ☼ Pociesz kogoś smutnego   Zdobądź się na miły gest  ☼ Pamiętaj o codziennych pozdrowieniach

  • #Szkoła pamięta

  • RECEPTA NA ZDROWIE - zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym

    W imieniu organizatorów zachęcam uczniów kl. IV-VIII do udziału w konkursie plastycznym "Recepta na zdrowie". Zainteresowanych odsyłam do nauczyciela plastyki p. Wioletty Flak.

                                                                                                                Sylwia Dworecka - dyrektor szkoły

    Konkurs_plastyczny_-__regulamin_2022_rok..doc




  • My dla Niepodległej, czyli szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

    11 listopada to wyjątkowa data w historii Polski

    Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe. Obchodzimy je każdego roku 11 listopada, by upamiętnić odzyskanie   przez Polskę niepodległości po123 latach niewoli . Święto Niepodległości otrzymało rangę święta państwowego ustawą z 24 kwietnia 1937 roku. Miało ono łączyć datę zakończenia I wojny światowej z odzyskaniem niepodległości i uhonorowaniem marszałka Piłsudskiego. Zniesiono je później 22 lipca 1945 roku, a przywrócono ponownie w 1989 roku. 11 listopada to każdego roku dzień wolny od pracy oraz zajęć szkolnych.

    Dlaczego 11 listopada?

    Odzyskiwanie niepodległości przez Polskę nie wydarzyło się z dnia na dzień. Był to proces stopniowy. Dlaczego właśnie 11 listopada wybrano na święto niepodległości? Można mówić o zbiegu okoliczności wynikającym z zakończenia I wojny światowej dzięki zawarciu pokoju w Compiegne właśnie 11 listopada.

    Dzień wcześniej do Warszawy przyjechał naczelnik Józef Piłsudski. W tych dniach właśnie, czyli 10 i 11 listopada 1918 r., Polacy uświadomili sobie, że niepodległość staje się ich udziałem. W Warszawie i innych częściach kraju panował podniosły i entuzjastyczny nastrój i do dzisiaj trwa on każdego tego dnia .

    W tym dniu odbywają się uroczyste spotkania, akademie czy apele, w czasie których wspominamy te dramatyczne wydarzenia, składamy kwiaty pod pomnikami żołnierzy walczących za naszą wolność, a w kościołach odprawiane są Msze święte w intencji wolnej ojczyzny.                                                                     

                W Szkole Podstawowej w Goszczanowie uczniowie również postanowili włączyć się w te obchody.   9 XI 2022r. rozpoczęliśmy je uroczystym montażem słowno-muzycznym, który pod czujnym okiem naszych polonistek przygotowali uczniowie klasy ósmej, piątej i drugiej. W utworach poetyckich i muzycznych, wśród których wybrzmiały takie teksty jak, np. Piechota, Pierwsza Kadrowa, Rota, Biały krzyż, Żeby Polska była Polską, Święta miłości…, czy Byłeś jak wielkie drzewo, zaprezentowanych przez uczniów jak i czytanych przez nich  tekstach została przedstawiona 123-letnia niewola Polski oraz jej długa i niełatwa droga do wolności. Wzruszającym momentem tych występów było to, że w śpiewnie włączyła się cała społeczność szkolna wraz z nauczycielami i obecnymi na akademii rodzicami.

                Podniosły i uroczysty nastrój podtrzymany został przez konkurs piosenki patriotycznej i żołnierskiej, który odbył się bezpośrednio po montażu. Wszyscy uczestnicy bardzo ładnie się zaprezentowali. Jury szczególnie  doceniła  występ ucznia klasy II Adriana Regi, a w jego wykonaniu  „Pałacyk Michla”.

                Podczas tego uroczystego spotkania uczniowie mieli także okazję obejrzeć najpiękniejsze zakątki w naszej Ojczyźnie przygotowane przez Panią Annę Babik w prezentacji oraz wysłuchać nagranych  ciekawych wypowiedzi uczniów naszej szkoły na temat kraju ojczystego.

                Ta część uroczystych obchodów 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zakończyła się rozdaniem nagród i upominków wszystkim obecnym oraz wspólnym odśpiewaniem piosenki pt. „Niepodległa, niepokorna”.

    O godzinie 11.11 wzięliśmy udział w akcji „ Szkoła do hymnu” i odśpiewaliśmy 4 strofy „Mazurka Dąbrowskiego”.

                 Bieg dla Niepodległej, który dzięki panu Piotrowi Sielickiemu wpisał się w naszą szkolną tradycję, rozpoczął II część  obchodów święta narodowego. W tym celu przenieśliśmy się do pobliskiego lasku, gdzie wcześniej została przygotowana przez nauczyciela wuefu trasa o długości  11 kilometrów (31 okrążeń x 355m).Bieg nie miał charakteru rywalizacji, lecz współpracy dla osiągnięcia celu- pobicie rekordu szkoły. Bieg z flagą w ręku  rozpoczęła  Pani Dyrektor Sylwia Dworecka.                                                      

                Łącznie uczestniczyło w nim 40 zawodników z klas I-VIII.  Pierwszaków dzielnie wspierała  wychowawczyni Pani Urszula Olender.  

     Uwaga!!!      Rekord pobity!!! Trasa została pokonana w ciągu 39 minut i 21 sekund, a zawodnicy nagrodzeni pamiątkowymi medalami.

    Cieszmy się wolną Ojczyzną. Nie było to dane naszym pradziadom i dziadom, ale dane jest nam!!!

     

                                                                                             Anna Babik

    PODZIĘKOWANIA

    W imieniu organizatorów obchodów 104. rocznicy odzyskania niepodegłości w Szkole Podstawowej w Goszczanowie składamy podziękowania Urzędowi Miejskiemu w Drezdenku za przkazanie nagród rzeczowych, które zostały wykorzystane w konkursie piosenki pariotycznej i żołnierskiej.

  • List Lubuskiego Karatora Oświaty z okazji Narodowego Święta Niepodległości

  • Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

     

    Planowany przebieg szkolnych obchodów z okazji Narodowego Święta Niepodległości w dniu 9 listopada 2022 r. (środa):

    godz.9.00 - uroczyste wciągnięcie flagi na maszt na placu apelowym;

    godz.9.15 - montaż słowno-muzyczny na sali gimnastycznej;

    godz.9.45 - konkurs pieśni patriotycznej i żołnierskiej;

    godz.10.30 - ,,Bieg z flagą narodową'' w plenerze;

    godz.11.11 - wspólne odśpiewanie hymnu narodowego;

    godz.12.00 - zakończenie.

    Uczniów podczas akademii obowiązuje strój galowy.

                                                                                                           Sylwia Dworecka - dyrektor szkoły

     

     

  • Bierzemy udział w kolejnej akcji MEiN „Szkoła do hymnu”

    Wspólne odśpiewanie hymnu narodowego odbędzie się w środę - 9 listopada 2022 r. przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11.11 podczas biegu z flagą narodową.

                                                                                                                                Sylwia Dworecka -dyrektor szkoły

     

     

     

     

  • Udział szkoły w akcji SZKOŁA PAMIĘTA

    Pamięć o naszej przeszłości jest realizowana nie tylko podczas lekcji historii. Wychowanie w tradycji, w poszanowaniu dziedzictwa kulturalnego to ważne aktywności, które wpisują się w życie szkoły i priorytety w wychowaniu młodego pokolenia. Nie mogło zabraknąć nas w akcji Szkoła pamięta. W tym roku klasa 1 wraz z wychowawczynią p.U.Olender i p.M.Strzesak odwiedziła miejsce spoczynku bliskich i sąsiadów. Klasy 2-8 wraz z opiekunami i p.dyrektor udały się w marszu z flagą narodową pod obelisk upamiętniający poległych w I wojnie światowej mieszkańców ówczesnego Christhopswalde, by zapalić światełka pamięci i złożyć kwiatki. Na korytarzu szkolnym można zapoznać się z gazetką nt.tradycji zaduszek, których materiały przygotowała kl.7 wraz z wychowawczynią. Gazetki tematyczne przygotowały razem z wychowawcami także uczniowie kl. III i dzieci z oddziału przedszkolnego.

  • SZKOŁA PAMIĘTA – PROJEKT KLASY VIII

    W ramach akcji SZKOŁA PAMIĘTA, uczniowie klasy VIII wraz z opiekunem koła teatralnego przygotowali prezentację pt. „ Sprawiedliwe wśród narodów świata”. Tytuł prezentacji jest jednocześnie najwyższym izraelskim odznaczeniem przyznawanym od 1963r. przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Jad Waszem. Otrzymują go osoby, które w czasie II wojny światowej udzielały pomocy Żydom, często narażając własne życie. To honorowe wyróżnienie do tej pory odebrało 7112 Polaków. Wśród nich są trzy dzielne kobiety, którym poświęcona jest prezentacja. Są to Irena Sendlerowa oraz siostry Stefania i Helena Podgórskie. Pamięć o bohaterstwie tych ludzi jest naszym obowiązkiem. To dziedzictwo wartości w świecie pełnym nienawiści. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zgłębienia tematu.

  • PSOTNE DUSZKI ZNÓW PSOCĄ…

    Tym razem wyjechaliśmy wraz z teatrzykiem Kamishibai do dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gościmiu i  z Publicznego Przedszkola w Drezdenku. To bardzo wymagająca widownia, więc trzeba było się napocić. Oprócz historyjki o Kolczatku Heleny Bechlerowej były również zabawy ruchowe, zagadki o jesieni i taniec. Oczywiście nie mogło również zabraknąć zwierzęcych przebierańców. Staś i Tomek wcielili się w postać żaby i żuczka. Cały zespół pięknie zachęcał dzieci do zabawy i proponował wspólne pląsy przy muzyce. Wszyscy spisali się na medal.

  • Wielka Liga Czytelników

    Wielka Liga Czytelników

    Biblioteka szkolna w Goszczanowie przystąpiła do udziału w projekcie i pełni funkcję koordynatora powiatowego konkursu “Wielka Liga Czytelników” w województwie lubuskim.

    W imieniu Organizatorów zapraszamy do udziału w projekcie Wielkiej Ligi Czytelników w roku szkolnym 2022/2023 r.

    VI Ogólnopolski Konkurs “Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych, dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół specjalnych, który wpisuje się w realizację podstawy programowej przedszkoli i szkół. Jego głównym celem jest promocja czytelnictwa, w tym rodzinnego czytania.

    Serdecznie zachęcamy do udziału w przedsięwzięciu naszych u czniów. Zgłoszenia uczniów przyjmowane są w bibliotece szkolnej do 20 listopada. 

    Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące WLC.

    Życzymy Wam wytrwałości i niekończącej się pasji czytelnicze

     

     

     

    Regulaminy:

    • Regulamin – Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe Wielkiej Ligii Czytelników na rok szkolny 2022/2023 [pobierz]
    • Regulamin – VI Ogólnopolski Konkurs Wielka Ligia Czytelników [pobierz]
    • Regulamin – VI Ogólnopolski Konkurs Wielka Ligia Czytelników dla przedszkoli i szkół specjalnych [pobierz]

     

     

  • Przerwa na czytanie.

    W czwartek 27 października na długiej przerwie nasza szkoła przystąpiła do III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwieAkcja jest realizowana w ramach Międzynarodowego miesiąca Bibliotek Szkolnych, kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

  • XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II

    W dniu 21.10.2022 r. o godz. 10.30 w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Trzebiczu odbył się XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII. Celem jego była popularyzacja i poszerzenie wiedzy na temat osoby Św. Jana Pawła II. W zawodach mogły uczestniczyć zespoły 2-osobowe danej szkoły podstawowej. Z naszej szkoły drogą eliminacji wzięły udział Natalia Poznańska i Malwina Sawoch, uczennice klasy VIII. Po uprzednim przygotowywaniu przez ks. Dariusza Siuda – katechety z naszej szkoły udaliśmy się w danym dniu do Trzebicza. Test zawierał 30 pytań z życia i działalności Św. Jana Pawła II. Utrudnieniem była możliwość odpowiedzi nie tylko na jedną, ale nawet na wszystkie cztery w danym pytaniu. Test trwał 45 minut.

    Po teście w szkole udaliśmy się wszyscy do pobliskiego kościoła, w którym odbyła się cześć artystyczna i ogłoszenie wyników. Na część artystyczną złożyły się śpiewy pieśni lubianych przez Św. Jana Pawła II i wiadomości z jego życia. Przygotował to ks. Tadeusz Wołoszyn proboszcz parafii z uczniami ze szkoły podstawowej.

    Po części artystycznej głos zabrali specjalnie zaproszenie goście: ks. Biskup Tadeusz Lityński i Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa. Starostę powiatu strzelecko-drezdeneckiego Bogusława Kierusa reprezentował p. Piotr Antczak a Burmistrza Drezdenka Karolinę Piotrowską p. Wiesław Sawicki. Następnie było ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów i dyplomików przez zaproszonych gości. Uczennice naszej szkoły otrzymały dyplomy uczestnictwa i pamiątkowe prezenciki.

    Ważny był nasz udział w całej imprezie, ponieważ z całego powiatu było 7 szkół. Zaakcentowaliśmy Szkołę Podstawową z Goszczanowa w naszym powiecie.

                                                                                                                                          Ks. Dariusz Siuda

  • XXIII edycja akcji Góra Grosza

    Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w XXIII edycji akcji Góra GroszaJest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

    Akcja trwa od 1.11.2022 r. do 28.02.2023 r.

    opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

  • W jesiennym świecie mandali

    Złota polska jesień stała się 25 października inspiracją naszych artystycznych zajęć, na których tworzyliśmy  mandale  z darów natury. Słowo mandala pochodzi z Indii i oznacza „ centrum, obwód lub koło magiczne” i takie też magiczne koła udało nam się wykonać. Odkryliśmy, że tworzenie mandali jest wspaniałą formą spędzania czasu wolnego, relaksacji i wyciszenia. Świetnie  bawiliśmy się podczas tworzenia kolorowego obrazu, a możliwość wykonania wspólnego dzieła dała nam dużo radości.   I.K

  • Bierzemy udział w akcji "#Szkoła pamięta 2022"  

    „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

    Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

                                                                                                                                                    Sylwia Dworecka 

     

  • Pasowanie pierwszoklasistów

    OŚMIU WSPANIAŁYCH

      Dzień 20 października 2022 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszej klasy. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Goszczanowie.    Nasze maluchy w strojach galowych, wyglądały bardzo uroczyście. Przejęci byli tym, że na sali obecna była Pani dyrektor Sylwia Dworecka,  rodzice, uczniowie i nauczyciele. Wychowawczyni klasy pierwszej przygotowała wspólnie z uczniami program artystyczny, w którym brali udział wszyscy pierwszoklasiści. Dzieci zaprezentowały swoje talenty, umiejętności i tym samym wykazały, że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami. W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami oraz dbać o dobre imię klasy i szkoły. Później nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Pani dyrektor doko­nała aktu paso­wa­nia każ­dego pierw­szaka na ucznia. Małym boha­te­rom zostały nałożone na głowy birety i wrę­czone pamiąt­kowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Panią dyrektor oraz rodziców. Po ofi­cjal­nej czę­ści ucznio­wie z rodzi­cami udali się do klasy na słodki poczę­stu­nek. Wszyst­kim pierw­szo­kla­si­stom życzymy sukcesów i osiągania wysokich wyników w nauce i zachowaniu.

    U. Olender

  • Tydzień mediacji

    W dniu 20 października 2022 roku przypada Międzynarodowy Dzień Mediacji, a w dniach od 17 do 21 października 2022 roku przypada Tydzień Mediacji.

    Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.

    W ramach tej inicjatywy w piątek tj. 21.10.br. w godz. 10.00 – 12.30 pani pedagog zaprasza do swojego gabinetu wszystkich chętnych, którzy chcieliby skorzystać z pomocy mediatora szkolnego lub poszerzyć wiedzę w tym zakresie.

  • Kiermasz!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa
    Goszczanowo 18 a
    66- 530 Drezdenko
  • ( 95 ) 762-42-11

Galeria zdjęć

Informacja prawna